Extraligový rozjezd! Vlastenec Boleslavi, fair play i třinecká krev

Autor: Daniel Ryl
0
  • Extraliga na úvod bavila! Vlastenec Bolky, fair play i první krev v TřinciExtraliga na úvod bavila! Vlastenec Bolky, fair play i první krev v TřinciFOTO: Koláž iSport.cz

Hokejová Tipsport extraliga už otevřela brány svých ledových arén a už v pátečním 1. kole napověděla, že se fanoušci rozhodně nudit nebudou. Na ledě byly k vidění úsměvné momenty, spálené šance a také krev. Co nabídlo úvodní kolo nové sezony?

• Třinecká krev

Televizní utkání mezi Kometou a Třincem bylo šlágrem 1. kola a rozhodně nenudilo! Kromě série obratů a osmi gólů se závěrečným nájezdovým rozuzlením byla k vidění také krev. Na začátku 30. minuty se v rohu kluziště potkali Jan Štencel a hostující Daniel Rákos, který dostal holí do tváře. Zatímco domácí obránce odjel na trestnou, jeho protějšek musel do rukou lékaře.

Kometa Brno - Třinec: Krev! Štencel rozsekl tvář Danielu Rákosovi

• Mladou Boleslav potopil i vlastenec

Tohle nebyl jejich den. Mladá Boleslav si z Jihlavy odvezla jediný bod za porážku 3:4 po prodloužení a může si za to výraznou měrou sama. První nešťastný moment přišel v 50. minutě utkání, kdy Brandon Maxwell neudržel tvrdou střelu Davida Kajínka a obránce David Němeček se pokusil vypadnutý kotouč zasunout pod svého brankáře.

Bohužel pro hosty se ale puk odrazil směrem do branky, a když ho obránce Středočechů zastavil, bylo pozdě. Mladoboleslavští sice dokázali vybojovat prodloužení, ale v něm pro změnu darovali Jihlavě vítězství chybnou rozehrávkou zpoza branky.

Jihlava - Mladá Boleslav: Tohle se jen tak nevidí! Podívejte, jaký vlastní gól si dali hosté

Jihlava - Mladá Boleslav: Bod navíc pro domácí! Tomáš Jiránek vstřelil vítězný gól, 4:3 po prodloužení

• Fair play Rastislava Deje

Ačkoliv může vítkovického Rastislava Deje mrzet úvodní porážka se Zlínem, mohl jít útočník domácích spát s čistou hlavou. V závěru druhé třetiny za stavu 1:0 pro Vítkovice se letní posila Ostravanů pokusila vyvézt kotouč z vlastního obranného pásma, ale zaškobrtla a upadla k ledu. Sudí nejprve posoudili situaci jako faul, ale domácí útočník se v duchu fair play přiznal k vlastnímu zavinění a rozhodčí trest zrušili (více čtěte ZDE). Zlín poté ve třetí třetině vyrovnal a v prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů.

Vítkovice - Zlín: Parádní gesto fair play! Rastislav Dej odvolal faul

• Choreo Pardubic

Fanoušci Pardubic nezažívají v posledních letech vydařené období, ale po záchraně nejvyšší soutěže cítí, že je jejich klub na vzestupu. I proti pražské Spartě hnala Východočechy zaplněná aréna, která sice sledovala těsnou porážku 2:3, přesto ji kromě slušného výkonu může těšit i vydařené choreo, jímž se prezentoval kotel domácích příznivců.

Pardubice - Sparta: Domácí fanoušci si připravili pěkné choreo

• Nejmladší sponzor Komety

Nejen na videu si mistrovská Kometa v pátek před zápasem proti Třinci (5:4sn) připomněla oslavy svého dvanáctého titulu. Na pozvání šéfa klubu Libora Zábranského byl na zápase i čtyřletý fanoušek Dan Seidl, jehož příběh v létě vzbudil velkou pozornost. Za dopis a zlaté penízky tehdy Zábranský malému chlapci osobně přivezl ukázat extraligový pohár a pozval ho na střídačku na zahajovací utkání sezony. Nechal ho vhodit i buly (více čtěte ZDE).

Kometa Brno - Třinec: Nejmladší sponzor Komety vhodil úvodní buly

• Zazděná tutovka Jaroslava Hlinky

I mistr tesař se někdy utne a v tomto případě se uťal jeden z těch nejlepších. Sparťanský kapitán Jaroslav Hlinka byl na ledě Pardubic velmi blízko k tomu, aby v polovině zápasu zvýšil už 3:0. Při jeho velké šanci se nejprve z otočky netrefil Petr Vrána, jenže odražený kotouč dojel na hůl Jaroslava Hlinky, jemuž sebral stoprocentní gól svou holí Ondřej Kacetl a následně i tyčka. Legendu Sparty to však mrzet nemuselo, protože Pražané vstoupili do nové sezony vítězstvím 3:2.

Pardubice - Sparta: Obrovská šance! Hlinka před odkrytou brankou trefil Kacetla a tyčku

• V Liberci to bude bolet!

Mountfield HK na ledě vicemistra rychle prohrával, což pochopitelně zvýšilo emoce na obou stranách a už po šesti minutách se strhla první větší šarvátka před brankou Romana Willa, kde operoval Richard Jarůšek, což se domácím obráncům vůbec nelíbilo. Rukavice však nikdo neshodil a sudí vylučovat nemuseli.

Liberec - Mountfield HK: Emoce v plném proudu! Hráči se pošťuchovali před bránou Willa

14. Litvínov 52 10 7 6 29 118:168 50

Brněnští hokejisté vyhráli na úvod nové sezony těžký duel s Třincem 5:4 na nájezdy