Autor: Daniel Ryl
0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

MOMENTY KOLA | Nedělní 2. kolo hokejové Tipsport extraligy některé hlavní aktéry pořádně bolelo. V Litvínově byl k vidění ukázkový hit, který by si v NHL vysloužil aplaus tribun, ale také vyrovnané šarvátky. Kvůli zranění nedopískal jeden z hlavních sudích, naopak útočníka Sparty zachránilo od vážného zranění hlavy pouze štěstí. Podívejte se na to nejzajímavější, co extraliga v neděli nabídla.

Bartošákův odraz srazil Olomouc

Vítkovice vezou z Olomouce první tři body v sezoně, ale kdo ví, jak by to celé dopadlo, kdyby sporný moment ze závěru zápasu skončil gólem. Kohouti se totiž pět minut před koncem za stavu 1:3 dostali do slibné příležitosti, kterou parádní kličkou zakončil Roman Vlach, ale Patrik Bartošák při zákroku vykopl branku z její konstrukce, tudíž rozhodčí gól neuznali.

Verdikt se domácím pochopitelně vůbec nelíbil a okamžitě se vrhli na rozhodčího, kterému hlasitě vyčinil zejména Miroslav Holec. Gól nakonec uznán nebyl a domácí snížili až o něco později. „Že bych ji posunul úmyslně, to mě ani nenapadlo. Chtěl jsem se od ní odrazit,“ odmítl úmysl hostující brankář (celý rozhovor čtěte ZDE).

Olomouc - Vítkovice: Bartošák posunul bránu, domácím neuznali gól a hodně se vztekali

Stránského výlet zastavil strom

Jedna z prvních rad v zámoří? Nekoukej na puk, ale měj hlavu nahoře! A na ledě Litvínova si to připomněl také liberecký útočník Jan Stránský, který v polovině první třetiny zpracoval ve středním pásmu, dostal ho do útočného pásma, ale ke kruhu už nedojel, protože se přiřítil Marek Baránek a krásným čistým hitem poslal svého soka tvrdě k zemi.

Litvínov - Liberec: To byl hit! Baránek zastavil Stránského

Hribik si dá nejspíš pauzu

Během zápasů jsou permanentně cílem nárazů hráči, jenže v ohrožení jsou také rozhodčí. V utkání Mladé Boleslavi s Chomutovem (1:2) se musel už v desáté minutě poroučet z ledu Jan Hribik, kterého za brankou Pirátů nešťastně zezadu trefil domácí Lukáš Žejdl. Útočník Středočechů způsobil hlavnímu sudímu zranění levého kolene, kvůli němuž v utkání dopískal.

Mladá Boleslav - Chomutov: Zraněný rozhodčí! Srazil se s Žejdlem a nemohl pokračovat

V Litvínově létaly facky

V Litvínově se diváci rozhodně nenudili. Verva vynulovala Bílé Tygry, zvítězila 2:0 a kromě parádního hitu byla k vidění i řada potyček. Tu nejžhavější obstarali před brankou Liberce domácí Michal Trávníček a obránce Ladislav Šmíd , kteří si dali čuchnout ke svým rukavicím. O chvíli později se do sebe pustili také obránce Daniel Sörvik s Petrem Jelínkem, jejich bitka ale skončila rychlým pádem k ledu.

Litvínov - Liberec: Běžte vychladnout! Šmíd se porval s Trávníčkem a rozhodčí je vyloučil

Litvínov - Liberec: Další potyčka! Sörvik složil k ledu Jelínka

Gulaši  trefil Cingela a dohrál

Hit litvínovského Marka Baránka nebyl pochopitelně jediným ostrým zásahem v rámci 3. kola, ale ten v podání brněnského Michala Gulašiho na ledě Mountfieldu HK si rozhodně pochvalu nezaslouží. Obránce Komety se totiž u mantinelu opřel do nic netušícího Lukáše Cingel a loktem ho narazil přímo do plexiskla. Hostující obránce v utkání dohrál, přesto jeho tým zvítězil 4:2.

Mountfield HK - Kometa Brno: Gulaši dohrál! Tvrdě atakoval Cingela u mantinelu a vysloužil si trest do konce utkání

Kumstáta zachránila od pohromy helma

Vysoká postava i síla odsuzuje útočníky k černé práci před brankou, kde schytáte několik šrámů a občas přiletí i puk. V domácím utkání s Jihlavou by o tom mohl vyprávět Petr Kumstát. V první polovině druhé třetiny ho totiž trefila dělovka Tomáše Dvořáka přímo do hlavy, ale naštěstí pro vysokého útočníka jen do helmy. Zkušený útočník se z rány oklepal, v utkání pokračoval a dokonce vyrovnáním na 2:2 nastartoval vítězný obrat Sparty.

14. Litvínov 52 10 7 6 29 118:168 50

Utkání Litvínova a Liberce okořenila i potyčka Michala Trávníčka a Ladislava Šmída