Fair play, letící lahev i góly. TOP momenty 3. kola hokejové extraligy

Autor: Daniel Ryl
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

MOMENTY KOLA | Nudný začátek sezony? V žádném případě! Pro hokejovou Tipsport extraligu platí, že co kolo, to záruka zábavy. Úterní 3. kolo české nejvyšší soutěže přineslo debakly, tvrdé zákroky, zranění sudího, ale také další hru fair play. Podívejte se na nejzajímavější momenty uplynulého kola Tipsport extraligy.

Stříteský sestřelil Svobodu a dohrál

Tohle si obránce Matěj Stříteský za rámeček nedá. Obránce Mladé Boleslavi měl v utkání na ledě Komety Brno (3:2) na kontě jeden kladný bod, ale duel vůbec nedohrál. Více než pět minut před koncem totiž na obranné modré čáře trefil loktem do hlavy nic netušícího Tomáše Svobodu a ukončil tak utkání sobě i brněnskému útočníkovi. Ten by měl být podle všeho v pořádku.

Kometa Brno - Mladá Boleslav: Stříteský dohrál! Za tento zákrok na Svobodu zamířil pod sprchu

Kindlova paráda přispěla k debaklu

Plzeň si v domácím utkání proti Olomouci s chutí zastřílela, dala jí deset branek a hattrickem se pod debakl podepsali Dominik Kubalík s Tomášem Mertlem. Oko diváka ale potěšil také útočník Denis Kindl. Letní posila Západočechů se parádní trefou předvedla ve 12. minutě. Mladý forvard dostal kotouč na modré čáře, kličkou do backhandu se zbavil obránce, vrátil si puk na forhend a zasunul ho za ležícího Branislava Konráda, čímž zvýšil na 2:0.

Plzeň - Olomouc: Tohle byla nádhera! Kindl proškolil olomouckou obranu a Plzeň vedla 2:0

Když pálí Výtisk , pozor na kotníky!

Letící puk bývá pro bránící hokejisty nebezpečný a zvláště, když letí z hokejky tvrďáka Jana Výtiska. Naposledy se o tom přesvědčil obránce Petr Kalina, který na ledě Vítkovic prokázal velkou obětavost. V závěru první třetiny totiž nejprve zabránil střele z mezikruží a o několik vteřin později ho tvrdou střelou do kotníku poslal k zemi právě vítkovický soupeř. Obránce Sparty nakonec odkulhal na střídačku, utkání dohrál, ale porážce 1:6 nezabránil.

Vítkovice - Sparta: Kalina schytal dvě rány, po Výtiskově odkulhal na střídačku

Debakl i trapas brankářů

Tohle se nepovedlo. Olomouc schytala na ledě Plzně debakl 0:10 a neuřízla si ostudu jen výsledkem. Když totiž v 53. minutě odjel po deváté inkasované brance střídat Branislav Konrád, musel se vrátit, protože náhradník Jiří Matoušek měl místo červených kalhot černé a navíc mu chyběly chrániče (více čtěte ZDE)!

Plzeň - Olomouc: Matoušek vystřídal Konráda, pak ho odvolali zase zpět

Rozzuřený Jelínek šel vychladnout na trestnou

Když se rozzuří liberecký útočník Petr Jelínek, létají tříšky. Tentokrát se tvrďák Bílých Tygrů rozčílil během utkání se Zlínem, kdy v polovině zápasu za stavu 0:2, v rohu kluziště fauloval v osobním souboji jednoho ze soupeřů. Sudí ho okamžitě poslal na trestnou, což se domácímu útočníkovi nelíbilo a dal to najevo, za což si ke dvěma minutám připsal dalších deset.

Liberec - Zlín: Jelínek se vztekal tak, až dostal osobní trest

Rozhodčí dostal ránu a šel k zemi

V závěru zápasu mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví (2:3) doháněli domácí ztrátu při přesilové hře po zmíněném vyloučení Matěje Stříteského. Při domácí kombinaci ale jeden z odražených kotoučů trefil levé koleno hlavního sudího Robina Šíra, který se těžce zvedal z ledu. Oproti Janu Hribikovi z předchozího kola (video ZDE) ovšem závěrečnou minutu dopískal.

Kometa Brno - Mladá Boleslav: Zraněný rozhodčí! Kotouč ho trefil do nohy

Pozor, letí flaška!

Letící pivo v kelímku není na extraligových stadionech ničím výjimečným, ale když už letí PET láhev, jde o zdraví. Když si Michal Vondrka přebíral na ledě Pardubic cenu pro nejlepšího hráče Chomutova, přiletěla na něj láhev. „Myslím, že nejsem konfliktní člověk, na kterého by museli házet flašky. Nebudu to řešit,“ řekl v rozhovoru po utkání kapitán Pirátů, jenž dvěma góly a jednou asistencí pomohl k vítězství 4:1.

Pardubice - Chomutov: Vondrka převzal cenu za hráče utkání a přilétla na něj láhev, při odjezdu kroutil hlavou

Káňovi tleskala celá hala – za fair play

Že ubývá poctivců? První tři extraligová kola o tom rozhodně nevypovídají. I ve 3. kole mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví byl zachován duch fair play, jmenovitě v podání domácího Jana Káni. Ten se po jedné z akcí u branky soupeře chytil za obličej s bolestivou grimasou.

Rozhodčí okamžitě zdvihl pravici v domnění, že fauloval Lukáš Pabiška, ale útočník Komety trest odvolal. V předešlém kole už se přiznal k vlastnímu zavinění pádu také vítkovický útočník Rastislav Dej (více čtěte ZDE).

Kometa Brno - Mladá Boleslav: Fair play v Brně! Káňovi tleskala celá hala

SESTŘIHY VŠECH ZÁPASŮ 3. KOLA ZDE

Litvínovský brankář Michael Petrásek si plácá po hrudi s poraženým hradeckým soupeřem Richardem Jarůškem

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90
6. Pardubice 52 20 5 6 21 128:139 76
7. Liberec 52 18 9 4 21 132:138 76
8. Olomouc 52 16 10 7 19 129:136 75