Gólový debut mladíka i zásahy do kolen. TOP momenty 4. kola extraligy

Autor: Daniel Ryl
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

MOMENTY 4. KOLA | Páteční 4. kolo hokejové Tipsport extraligy bylo na výrazné momenty pestré. Bleskového gólového debutu se dočkal mladík z Mladé Boleslavi, plno emocí přinesla derby na Moravě a ve Slezsku, ale podobně jako v předešlých kolech byly k vidění i nepěkné zákroky, po kterých jejich strůjci v utkání dohráli.

Třinec v derby vládl na ledě i v hledišti

Moravsko-slezské derby mezi Vítkovicemi a Třincem je pokaždé tahákem a jinak tomu nebylo ani v rámci 4. kola na ledě Ocelářů. Ti po brance Martina Růžičky a dvou gólech rozjetého Tomáše Marcinka zvítězili 3:2, ale triumfovali také na tribunách, kdy se při jedné z komerčních přestávek vytasili pěkným choreem.

Třinec - Vítkovice: Domácí fanoušci si připravili na derby choreo

Ševc trefil Holce a dohrál

Liberec má po čtyřech zápasech pouze dvě výhry, navíc spíše ubojované. Druhou porážku si připsal v pátek na ledě Olomouce (0:3), kde ke všemu dohrávali bez Martina Ševce. Ten šel v polovině třetí třetiny po nesmyslném zákroku na pravé koleno Miroslava Holce předčasně do sprch.

Role mstitele se ujal Marek Laš, ale k žádné velké bitce nedošlo. Malým mínusem pro libereckého zadáka je, že se soupeři okamžitě omluvil a domácímu útočníkovi následně museli pomoci jeho spoluhráči.

Olomouc - Liberec: Ševc dohrál! Za tento zákrok na Holce ho rozhodčí poslal předčasně do sprchy

Gól? Neplatí!

Moravským tahákem byl také souboj Zlína a Komety Brno (0:4), který ovlivnila řada momentů. První z nich přišel už v závěru první třetiny, kdy Berani v přesilové hře udeřili a sudí jejich gól uznali. Po stížnosti Ondřeje Němce však vzali rozhodnutí zpět a po debatě s videorozhodčím vylučovali domácího hráče za příliš mnoho hráčů na ledě. Role se pak obrátily při prvním gólu Komety, který byl vzhledem ke střídání hostů sporný, ale tentokrát zlínští s protesty neuspěli (více čtěte ZDE).

Zlín - Kometa Brno: Gól neplatí! Na ledě bylo příliš mnoho hráčů

Irgl pálil po hvizdu, domlouval mu Olesz

Kdo hraje na herní konzoli NHL, určitě to pokušení zná. Držíte po přerušení hry kotouč, tak proč nevystřelit na branku. Nesportovně se však nechovají pouze hokejisté ve virtuálním světě, ale i ti skuteční. Když se v první třetině utkání mezi Třincem a Vítkovicemi přerušovalo po faulu na Jiřího Polanského , do puku se na modré čáře opřel Zbyněk Irgl a vystřelil na branku. To se nelíbilo Rostislavu Oleszovi, jenž zkušenému útočníkovi ručně domluvil.

Třinec - Vítkovice: Emoce v plném proudu! Olesz vyjel po Irglovi

Kanaďan sestřelil Kotvana

Tvrdý zákrok Martina Ševce nebyl v pátečním 4. kole jediným nepěkným zásahem. Druhý si připsal pardubický Peter Quenneville, jenž se v první polovině třetí třetiny potkal v rohu útočného pásma s Oldrichem Kotvanem a úderem na koleno ho poslal k ledu. Kanadskému hokejistovi následně důrazně vyčinili Tomáš Urban s Janem Hanzlíkem.

Mladá Boleslav - Pardubice: Tohle bolelo, Peter Quenneville dohrál po zákroku na Kotvana

Bratři se bijí, Zlínu to škodí

Dalším z klíčových momentů utkání Zlína a Komety Brno byla strkanice z první třetiny, kdy se do sebe pustili zejména Marcel Haščák s Robertsem Bukartsem, který si z hromadné šarvátky odnesl osobní trest do konce utkání.

Do potyčky se navíc zapojil Lotyšův bratr Rihards, jenž se tak snažil bránit svého bráchu. Pěkné gesto však příliš neocenil zlínský trenér, od něhož si oba dva po utkání vyslechli ostrou kritiku (více čtěte ZDE).

Debut snů! Deset vteřin, první gól!

Ještě v pátek dopoledne přemýšlel maximálně o to, že na zápas Mladé Boleslavi s Pardubicemi půjde jako fanoušek. V poledne mu však zazněl telefon a povolávací rozkaz místo Jakuba Klepiše , kterému se udělalo nevolno.

Osmnáctiletý teenager Pavel Kousal se dostal na led až ve 14. minutě, kdy dostal prostor na přesilové hře místo Jakuba Orsavy a po deseti vteřinách na ledě svou první extraligovou střelou zvýšil na 2:0! „Prvně jsem tomu nevěřil, famózní zážitek,“ usmíval se po utkání šťastný debutant (celý rozhovor ZDE).

Mladá Boleslav - Pardubice: Pohotové zakončení, Pavel Kousal využil přesilovku, 2:0