Hynek Preisler
19. září 2017 • 21:57

Proti Boleslavi připravil dva góly. Tahle výhra nás těší, raduje se liberecký Bakoš

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

V předminulé sezoně Martin Bakoš vystřelil Liberci zlatým gólem v prodloužení proti Spartě historický titul a pak zamířil do KHL na čínskou misi. Na tuto sezonu se však vrátil na sever Čech, ale na první branku v této sezoně stále čeká. Proti Mladé Boleslavi ovšem asistoval u dvou branek a Liberec porazil Mladou Boleslav 3:1 a prodloužil proti rivalovi vítěznou sérii na domácím ledě.

„Samozřejmě jsem za výhru rád, je to derby. Boleslav byla silný soupeř, hrála dobře a o to více nás výhra těší,“ přiznal Martin Bakoš, který si připsal dvě asistence.

Nejprve v polovině utkání nahrál v přesilové hře parťákovi z lajny Michalu Bulířovi na úvodní gól, na začátku poslední třetiny pak asistoval Adamu Jánošíkovi na vítěznou branku. Výhru pečetil kapitán Petr Jelínek, hosté už v předposlední minutě jen snížili.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 3:1

„Říkali jsme si, že to musíme trochu zjednodušit, protože nám to tam trochu skákalo. Ale o to více si této výhry ceníme. Myslím, že to od nás byl super přístup, když jsme věděli, že to nejde na krásu, tak jsme to zjednodušili, šli do střelby a padalo nám to tam,“ pověděl Bakoš, který uplynulou sezonu hrál KHL za Kunlun Peking.

Na první trefu po návratu pod Ještěd však stále čeká. „Nevím, čím to je. Nepadá to tam, snažím se, střílím, dnes jsem měl zase tři čtyři dobré střely... Myslím si, že je to jen otázka času, kdy to přijde. Padne tam jeden a rozběhne se to,“ věří útočník.  Další šanci má ve čtvrtek na ledě Třince.

Domácí: 28:37. Bulíř, 40:32. Jánošík, 49:16. P. Jelínek

Hosté: 58:57. Žejdl

Domácí: Will (Stezka) – Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Šmíd (A), Mojžíš, Derner, Kolmann (C) – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Bartovič – J. Stránský, Jašek, Ordoš – Hrabík, Vantuch, D. Špaček.

Hosté: Maxwell (J. Růžička) – Eminger, Hanzlík (C), J. Říha, Hrdinka, Knot, Němeček, Pastor – Pacovský, P. Musil (A), Lenc – Urban (A), Klepiš, Valský – Látal, Žejdl, Orsava – Martin Procházka, Najman, Pabiška.

Šír, Hejduk – Frodl, Kajínek

Home Credit Aréna

4 893 diváků

Liberec - Mladá Boleslav: Žejdl sebral Willovi nulu, trefil se na 3:1

Liberec - Mladá Boleslav: Derner tvrdě sejmul Pacovského, ten se těžce zvedal z ledu

Liberec - Mladá Boleslav: Jelínek po spolupráci s Lakatošem přidal třetí gól domácích, 3:0

Liberec - Mladá Boleslav: Jánošík nekompromisně navýšil vedení domácích na 2:0

Liberec - Mladá Boleslav: Gól! Maxwell nešťastně poslal kotouč Bulířovi, ten otevřel skóre

Liberec - Mladá Boleslav: Tohle bolelo! Bartovič zůstal ležet u mantinelu