21. září 2017 • 19:50

SESTŘIH: Třinec - Liberec 5:2. Domácí rozhodli ve třetí třetině, opět se trefil Marcinko

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Třince zlomili třemi góly v třetí části předehrávku 6. kola extraligy s Libercem a po výhře 5:2 se bodově dotáhli na vedoucí Chomutov. Střelcem vítězného gólu byl v 45. minutě Jiří Polanský, který tak Ocelářům i v třetím domácím utkání sezony zajistil plný bodový zisk. Slezané proti Severočechům zvítězili teprve podruhé z posledních devíti utkání.

Neoblíbený soupeř Ocelářům připomenul tristní bilanci vzájemných zápasů v posledních dvou letech už po třech střídáních. Extřinecký útočník Jašek poslal puk před bránu a Dlouhý dal ranou bez přípravy po 123 minutách první venkovní gól Bílých Tygrů v sezoně.

Domácí těsně předtím propásli velkou šanci, když Irgl trefil Willův beton, ale i tak brzo ztrátu dorovnali. Kanonýr Marcinko dokázal, že je v úvodu sezony ve velké střelecké pohodě, v přesilovce si z levého křídla sjel před branku a ranou pod horní tyč dal sedmý gól v ročníku.

Přestože se pak hrálo ve svižném tempu oboustranně zajímavé utkání, na góly se čekalo až do druhé třetiny. Liberci mohl vrátit vedení Bakoš, ale po kombinaci s Jánošíkem při hře pět na čtyři minul příklepem prázdnou bránu. A sotva se Třinec vrátil do pěti, pláchl Adamský a parádním blafákem si vychutnal Willa.

SESTŘIH: Třinec - Liberec 5:2

Liberec ke konci druhé dvacetiminutovky přitlačil a vyrovnal z akce, která zprvu vypadala dost nenápadně až kostrbatě. Ale Pyrochta ji v závěru vyšperkoval parádní zadovkou na Bakoše, který v 39. minutě zblízka překonal Hrubce.

Utkání bylo jako na houpačce. Na libereckou stranu ho mohl naklonit Lakatoš, ale ve 43. minutě ze sóla vyprášil jen Hrubcův plastron. A tak se radovali Třinečtí: Rothova střílená přihrávka od modré čáry našla v 45. minutě hůl Polanského , který puk z brankoviště jen přesměroval do sítě.

Oči měl i další Rothův pas z 57. minuty. Tentokrát proti němu jenom nastavil hůl Svačina a bývalým spoluhráčům dal definitivní mat. Libereckou porážku zpečetil v power play do prázdné brány Růžička , znovu po Rothově asistenci. Bílí Tygři tak ani napotřetí venku nebodovali.

Domácí: 05:57. Marcinko, 25:55. Adamský, 44:37. Polanský, 56:03. Svačina, 59:41. Martin Růžička

Hosté: 02:41. A. Dlouhý, 38:06. Bakoš

Domácí: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl – Svačina, Marosz, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

Hosté: Will (Stezka) – Jánošík (A), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – D. Špaček, Jašek, J. Stránský – A. Dlouhý, Vantuch, Hrabík.

René Hradil, Zbyněk Kubičík – Jiří Ganger, Václav Hanzlík

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5200)

Třinec - Liberec: Martin Růžička se trefil do prázdné a přidal pátou trefu Ocelářů

Třinec - Liberec: 4:2! Gól byl připsán Svačinovi, který se trefil proti svému bývalému klubu

Třinec - Liberec: Adámek to vymyslel pěkně! Podívejte na jeho krásnou individuální akci

Třinec - Liberec: Nádherná spolupráce domácích! Polanský zakončil a Oceláři vedli 3:2

Třinec - Liberec: Will dostal pukem do masky, zůstal otřesen

Třinec - Liberec: Problémy s maskou! Bakoš vystřelil tak prudce, až Hrubcovi rozbil plex

Třinec - Liberec: Bakoš po parádní spolupráci s Pyrochtou vyrovnal na 2:2

Třinec - Liberec: Adamský to trefil náramně! Hrubec má asistenci, 2:1

Třinec - Liberec: Vyrovnáno! Marcinko stvrzuje svoji formu, trefil se na 1:1

Třinec - Liberec: Dlouhý z voleje nedal Hrubcovi šanci, 0:1

Třinec - Liberec: Krásné gesto! Irgl před zápasem předal dětem hokejovou výstroj