Fin ze Sparty chválil soupeřův zákrok. Máme k sobě respekt, říká Čiliak

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Repríza letošního čtvrtfinále mezi Kometou a Spartou by se klidně dala zúžit na brankářský duel Čiliak – Aittokallio. Zvláště domácí gólman se blýskl několika povedenými zákroky, dvakrát se vytáhl proti hostujícímu útočníkovi Černochovi, za což mu jeho finský kolega složil po utkání poklonu. „Odehráli jsme dobrý zápas, ale jejich gólman chytal neskutečně, měl tam několik vynikajících zákroků. To on vyhrál Kometě zápas.“

Když se v průběhu druhé třetiny míjeli při komerční pauze po cestě na střídačku, poklepal Aittokallio slovenského gólmana hokejkou po betonech. „Je to běžné, takové věci se stávají. Když se někomu něco podaří a jedeme při komerční pauze proti sobě, tak se poklepeme, prohodíme slovo,“ popsal Čiliak po utkání gólmanské zvyklosti.

Kometa Brno - Sparta: To byla šance! Čermák mohl vyrovnat, Aittokallio byl ale proti, 0:0

Nutno říci, že respekt si zasloužili oba gólmani. Domácí Čiliak vytáhl ve 33. minutě ukázkový semafor po střele Černocha, o několik minut později zasahoval Aittokallio proti Zaťovičově střele z první.

Šance střídala šanci, obě mužstva chtěla zvítězit v základní hrací době, místo krásné individuální akce však rozhodla o konečném výsledku nenápadná šmudla. Zatímco při Černochově průniku zastavil Čiliak kotouč nedaleko pravé tyčky, o chvíli později nestačil Aittokallio na nenápadnou teč Dočekala. „Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Bohužel jsme nedokázali vstřelit více gólů,“ litoval po utkání strážce sparťanské svatyně.

Kometa Brno - Sparta: Zákrok večera je tu! Čiliak parádně vychytal Černocha

Zatímco rodák z finského Tampere sledoval závěr utkání ze střídačky, brněnský gólman byl při sparťanské power play v jednom ohni. Po utkání už však s úsměvem na tváři litoval, že nedostal příležitost trefit přes celé hřiště prázdnou bránu. „Ještě jsme se o tom včera na tréninku bavili s trenérem brankářů. Kdyby se taková šance naskytla, asi bych ji využil, ale bohužel.“

Extraliga tak na svého premiérového střelce z řad brankářů stále čeká. „Je to ošemetné a riskantní, zvlášť pokud vedete pouze o gól,“ poukazoval na možné riziko brněnský trenér gólmanů Jaroslav Odehnal. „Ale pokud gólman vidí tunel, tak ať to zkusí. Čím víc si věří, tím lépe pro něj.“

Kometa Brno - Sparta: Čiliak podržel domácí, Jernoch puk do brány opět nedostal

SESTŘIH: Kometa - Sparta 2:1. Brňané zvítězili popáté v řadě nad pražským rivalem

Domácí: 39:59. O. Němec, 53:45. Dočekal

Hosté: 08:30. Smejkal

Domácí: Čiliak (Vejmelka) – Gulaši, J. Krejčík, Barinka, O. Němec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Gajarský.

Hosté: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Kumstát, Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.