Jakub Hlaváč
1. října 2017 • 22:20

Sudí upískli Spartě gól a nastartovali ji k obratu. Kluci se nas**li, těšilo kouče

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Tepovka vyletěla sparťanským hokejistům na hranici infarktu, žíly na čele naběhly. „Tohle snad nemyslí vážně?!“ podivovali se nad výrokem sudích. Měli za to, že jim ve 40. minutě nedělního duelu s Olomoucí sebrali gól. Frustraci Pražané nakonec využili k obratu z 0:2 na 3:2 v prodloužení.

Procházeli se po hanáckém ledě s nedostatečným zaujetím, tenhle zápas jim utíkal, utíkal, utíkal… Nějakých 35. minut to bylo od rudých barev nebarevné, jakoby páteční střelba do Liberce (7:1) ukonejšila hlad po další bodové kořisti.

Všechno změnila jedna situace.

Petr Vrána si ve 40. minutě počkal na puk, který vypadl z gólmana Branislava Konráda a poslal ho do sítě. Jásal, ještě aby ne. Byl to pro něj první zásah sezony. Jenže sudí Oldřich Hejduk a Zbyněk Kubičík rozpažili. Stihli písknout dříve, než bylo branky dosaženo…

Což jim potvrdilo i následné konzultování s videem. Těžko už mohli něco vrátit.

Trenér Jiří Kalous šermoval rukama, rozčiloval se. Vysvětlení ani nežádal, radši muže v pruhovaném od střídačky odehnal. Tohle na něj bylo moc. Stejně tak na Vránu. Ten stihl ještě před sirénou faulovat a pruhovanému týmu k tomu řekl svoje: deset minut nesportovní chování.

„Nevím, proč se dívali na video… Ten puk tam normálně ležel, nehrál jsem do gólmana ale do puku. Neuznali to… Nevím proč, neznám tyhle jejich pravidla. Škoda. Mohl to být kontaktní gól,“ zlobil se Vrána po duelu.

Olomouc - Sparta: Sudí se upískl, sebral Vránovi regulérní gól

Na ledě byl i jeho parťák Lukáš Pech: „Nahozený kotouč, gólmanovi to vypadlo před betony a vůbec nevěděl, kde to má. Havran to tam dorazil. To je to, co jsem viděl.“

Spartu tenhle moment nesložil, možná naopak. Zvedla se, ve třetí části vyrovnala a v prodloužení duel získala ve svůj prospěch.

„Řekli jsme si, že si v hlavách tu trefu prostě budeme počítat. Že jsme v kontaktu a dáme ještě jeden a otočíme to,“ poodhalil kouč Jaroslav Nedvěd, co svým hráčům spolu s kolegou Kalousem o pauze pověděli. Následné minuty ukázaly, že motivační řeč to byla dobrá.

A Nedvěd pokračoval: „Pro nás bylo důležité, že jsme tam vůbec nějaké emoce dostali. A nakonec je trochu jedno, jaké jsou. Vždyť půlku zápasu jsme vypadali, že bychom byli radši někde s dětmi na procházce v zoo nebo na houbách. Pak tam přišly dvě desítky, kluci se nasrali…“

Inu nazlobili se pořádně. Ale asi by jim k tomu měla příště posloužit jiná záminka než přehmat sudích. Jejich šéf Vladimír Šindler byl na duelu přítomen a jistě bude muset vyvodit důsledky.

SESTŘIHY VŠECH ZÁPASŮ 9. KOLA ZDE

Domácí: 08:11. J. Knotek, 27:11. Laš

Hosté: 47:46. Rousek, 48:52. Mikuš, 63:13. Uher

Domácí: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Sundher – Burian, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Rác.

Hosté: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kumstát (A), Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.