Momenty 14. kola extraligy: krvavá rána do hlavy i vypínák Stříteského

Autor: Daniel Ryl
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

MOMENTY KOLA | Ani šest zápasů 14. kola hokejové Tipsport extraligy nenudilo, ačkoliv se tentokrát obešlo bez výrazných bitek, či ostrých soubojů. I tak ale diváci v Mladé Boleslavi viděli parádní hit, střeleckou smůlu a v Hradci Králové naopak skončila dlouhá série brankáře Patrika Rybára. Podívejte se na nejzajímavější momenty úterních zápasů české nejvyšší hokejové soutěže.

Smolař Musil ukončil razítkování

Mladá Boleslav v domácím utkání s Jihlavou diktovala tempo hry a po dvou trefách Jakuba Klepiše si vytvořila náskok. Dvě minuty po druhé přestávce ovšem udeřil při hře pěti proti třem hostující Jakub Suchánek a Středočeši mohli v tu chvíli litovat promarněných šancí.

Na ty své si jistě vzpomněl i Pavel Musil, který během zápasu dvakrát (!) orazítkoval tyč jihlavské branky. V čase 48:18 to byl ale on, kdo střelecké trápení ukončil a svému týmu vrátil klid na hokejky.

Mladá Boleslav - Jihlava: To byla bomba, Musil nastřelil obě tyče

Mladá Boleslav - Jihlava: Je hotovo, trefil se Pavel Musil, 3:1

Konec neprůstřelnosti

Celkem 245 minut nemohli střelci najít recept na brankáře Patrika Rybára, který je ústřední postavou vzestupu Mountfieldu HK, jenž v utkání s Libercem (3:1) vybojoval šestou výhru v řadě.

Až právě v domácím utkání 14. kola ho překonal útočník Tyler Redenbach, pro kterého se jednalo o první trefu po návratu do Tipsport extraligy. „V životě jsem neměl ani dvě nuly po sobě a teď víc jak tři a půl zápasu,“ nechápal po utkání samotný brankář (celý rozhovor čtěte ZDE).

Mountfield HK - Liberec: První gól v novém dresu, Redenbach vstřelil gól na 3:1

Oslavil hattrick a dohrál

Přišel, viděl, nastřílel hattrick a skončil. Útočník Vítkovic Jakub Lev zažil v utkání na ledě Zlína (7:3) zajímavé utkání. První využitou přesilovkou otevřel skóre, ve čtvrté zvýšil na 3:1, a když v čase 52:17 dokonal hattrick, náležitě ho před zlínskou střídačkou oslavil. Za to dostal explzeňský útočník desetiminutový trest za nesportovní chování a v utkání dohrál. „Asi byla moc,“ přiznal po duelu vítkovický útočník (celý rozhovor čtěte ZDE).

Zlín - Vítkovice: Hattrick! Jakub Lev přidal třetí gól, ale za oslavu dostal trest, 3:5

Krvavá rána pro security

I to k hokeji bohužel patří. V průběhu utkání mezi Olomoucí a Chomutovem jeden z domácích hráčů vyhodil kotouč podél mantinelu, ale kotouč vyletěl až za mantinel. Za ním stál jeden ze členů ochranky, který zřejmě v daný moment nesledoval hru a puk ho trefil přímo do hlavy. Z tržné rány se následně spustila krev a člen security musel na šití. Z utkání si tak odnesl několik stehů i pořádnou bouli.

Olomouc - Chomutov: Hráči trefili pukem security do hlavy, ten skončil v krvi

Stříteský si počíhal na Protasenju

Hlavu nahoře, vždycky! Základní hokejové pravidlo, které trenéři tlučou malým hokejistům do hlavy. Když totiž nepsané pravidlo nedodržíte, můžete za to zaplatit pořádnou ránou, což si připomněl i jihlavský útočník Anatolij Protasenja. Na toho si hned ve druhé minutě utkání u mantinelu vyšlápl obránce Matěj Stříteský a na ledě Mladé Boleslavi ho neuvítal zrovna vlídně.

Mladá Boleslav - Jihlava: Pěkný hit, Matěj Stříteský se srazil s Protasenjou