Tresty po emotivním derby: Vlach si za bitku nezahraje, Orsava zaplatí pokutu

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejový útočník Jaroslav Vlach z Liberce přijde z rozhodnutí disciplinární komise extraligy o jeden zápas za bitku po skončení nedělního duelu v Mladé Boleslavi s domácím Jakubem Orsavou. Právě mladoboleslavský forvard přijde o 10 procent základního měsíčního platu za filmování. Stejně byl potrestán i útočník Radovan Pavlík z Hradce Králové.

Divoký závěr zápasu v Mladé Boleslavi, který domácí vyhráli 3:1, přinesl hned tři tresty na pět minut a do konce utkání, jež sudí udělili až po skončení hrací doby. Vše odstartoval gól Tomáše Urbana do prázdné liberecké branky, při němž ale útočník vítězů zakončoval zcela evidentně s vědomím, že střílí až po závěrečné siréně.

Za to ho okamžitě počastoval krosčekem liberecký kapitán Martin Ševc. Na ledě tak začala vřava, jež vyústila v pěstní výměnu názorů mezi Vlachem a Orsavou, v níž měl jasně navrch obávaný bitkař Vlach. Právě těmto třem připsali sudí do zápisu trest na pět minut a do konce utkání. Preventivně navíc zamítli obvyklé podání rukou mezi hráči obou mužstev.

Mladá Boleslav - Liberec: Nakládačka na konec! Vlach po utkání zmlátil Orsavu

Zatímco Ševc a Orsava vyvázli bez dodatečného zákazu startů, Vlach byl potrestán za to, že opakovaně neuposlechl výzev rozhodčích, naopak zneužil chvíle, kdy od sebe oddělovali jiné soupeře k tomu, aby vyvolal šarvátku s Orsavou. Kladem pro něho ale bylo, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Komise hodnotila i Vlachův zákrok, který byl reakcí na Orsavův pád v 56. minutě, po němž byl ale vyloučen za hákování pouze Ševc. V tomto případě od dalšího potrestání upustila.

Finanční postih naopak přineslo jednání Orsavy, jehož pád vyhodnotila komise jako teatrální ve snaze ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro svůj tým. Orsavovi se to podařilo, Mladá Boleslav navíc z následné přesilovky dala gól na 3:1.

Svému pádu přidal rovněž Pavlík během utkání, jež se hrálo rovněž v neděli a Hradec Králové v něm vyhrál v Třinci 3:0. Oceláři ale na simulování soupeře nedoplatili inkasovanou brankou. "Hráč byl zjevně atakován rukama, atak však nebyl takového charakteru, aby musel nevyhnutelně vést k jeho pádu," uvedla v odůvodnění komise.

Mladá Boleslav - Liberec: Vytočený Ševc fauloval Orsavu, po odpískání se rozčiloval

Domácí: 09:31. Klepiš, 32:53. Pacovský, 57:03. Lenc

Hosté: 22:14. Jašek

Domácí: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), Knot, Kotvan, Eminger, Němeček, J. Říha, Hrdinka – Valský, P. Holík, Klepiš (A) – Orsava, P. Musil, Žejdl – Lenc (A), T. Knotek, Pacovský – P. Kousal, Urban, Pabiška.

Hosté: Will (Stezka) – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Jašek – Lakatoš, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Vantuch, J. Stránský.