a dozvíte se vše jako první.
5. prosince 2017 • 23:03

Látal: Jsem v týmu nový, sérii ve Zlíně jsem neřešil

Hradecký forvard Martin Látal se raduje z gólu
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling

Hradec Králové v předehrávce 34. kola vyhrál ve Zlíně 3:2 v prodloužení, přičemž o dva zásahy Východočechů se postaral útočník Martin Látal. Klíčová trefa už po 33 vteřinách prodloužení znamenala nejen druhý bod pro Mountfield, ale také konec neúspěšné série.

Královéhradecký klub vyhrál ve Zlíně po dlouhé šňůře proher, která se táhla od března 2013. "Četl jsem to, ale já jsem v týmu nový, takže jsem to neřešil," řekl v rozhovoru s novináři.

Ani dnes to ale zpočátku nevypadalo, že série vezme za své. Už po 126 vteřinách totiž otevřel skóre Antonín Honejsek. "Úvod byl vlažný, možná to bylo tím, že kluci už jsou unavení a těch zápasů je moc. Naštěstí jsme brzy vyrovnali," pochvaloval si Látal.

720p 360p
Zlín - Mountfield HK: Nedáš, dostaneš a prohraješ. Martin Látal vystřelil hostům bod navíc, 2:3 po prodloužení

Přes herní převahu Baranů se však podařilo vyrovnat právě devětadvacetiletému útočníkovi. "Dostal jsem puk do situace jeden na jednoho a parádně mi sedla rána pod víko," popsal Látal.

"Vyrovnání nás nakoplo, ve druhé třetině jsme byli jasně lepší, ale vedli jsme jen o gól. A ke třetí třetině není co říct," narážel Látal na fakt, že Zlín hrál během třetí dvacetiminutovky čtyři přesilovky.

"Kluci padali na držku, snažili jsme se, ale tlak soupeře se stupňoval. Bylo štěstí, že jsme drželi vedení tak dlouho, ale nakonec jsme přeci jen nevyhráli za tři body," mrzelo Látala, který v říjnu přišel na východ Čech na tříměsíční hostování z Mladé Boleslavi.

Hosté: 06:29. Látal, 23:57. Červený, 60:33. Látal

Domácí: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka (A), Gazda – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – Kubiš (A), Fořt, O. Veselý (C) – Šťastný, Fryšara, J. Ondráček – Klhůfek, P. Sedláček, Illo.

Hosté: Rybár (J. Pavelka) – Vydarený (C), Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, Zámorský, F. Pavlík – Berger, Dragoun, Köhler (A) – Kukumberg, Džerinš, Látal – Červený, Koukal (A), Cingel – Miškář, Tuominen, R. Pavlík.