6. prosince 2017 • 20:08

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Hokejisté Chomutova prohráli v dohrávce 27. kola extraligy na vlastním ledě s Olomoucí 2:3 po prodloužení a nadále zůstávají v útlumu. Přestože Piráti dvakrát vedli, Kohouti pokaždé vyrovnali a nakonec si vzali po 24 vteřinách prodloužení i druhý bod, který jim vystřelil útočník Jan Knotek. Chomutov prohrál potřetí za sebou a od 22. října nadále čeká na tříbodový zisk, Hanáci venku bodovali pošesté za sebou, celkově pak podeváté z posledních 10 vystoupení.

Piráti se museli hned od třetí minuty bránit ve čtyřech, ale gólman Laco si s největší šancí Knotka poradil. Po vyrovnané pasáži si domácí v přesilovce vytvořili přes minutu dlouhý soustavný tlak, jež vyústil v tyčku, kterou nastřelil Huml.

Po akci Buriana, jenž nepřekonal z levé strany Laca, dostali Chomutovští k dispozici minutu a 46 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, kterou po Růžičkově nahození Růžičky využil v poslední vteřině úvodní třetiny Vondrka.

Druhou část začal nastřelenou tyčkou Káňa, ale více Olomoučtí v přesilovce při Skokanově trestu nepředvedli. Ve 24. minutě vyrovnal nenápadným nahozením od hrazení Jaroměřský, dokonat obrat mohli Hanáci záhy v přesilovce, kterou však nevyužili.

Chomutov - Olomouc: Hosté se mohou radovat, prodloužení svým gólem ukončil Jan Knotek, 2:3

A po ubráněném oslabení přišla odpověď domácích, když se mezi střelce zapsal novic v chomutovském dresu Dlouhý, jenž zakončil povedenou kombinaci. Poté ani jeden celek nevyužil výhodu jednoho hráče v poli navíc, domácí tak šli do šatny i tentokrát s jednogólovým náskokem.

Na začátku třetího dějství si Piráti zahráli přesilovku, ve které ale vážněji neohrozili Konrádovu branku. Ve 49. minutě vypálil Valach, jenže ho vychytal spolehlivě chytající olomoucká jednička. Konrád si pak poradil si i s dorážkou Růžičky.

Krátce poté začal tlak hostů sílit, ale Laco si se všemi střelami soupeře poradil. Po oddechovém čase na obou stranách ale Kohoutům vyšel tah s hrou bez brankáře, když Vyrůbalík 93 sekund před vypršením základní hrací doby ranou od modré čáry prostřelil všechno, co měl v cestě.

Prodloužení ukončil už v čase 60:24 Knotek, který úspěšně zakončil samostatný únik.

Domácí: 19:59. Vondrka, 30:46. A. Dlouhý

Hosté: 23:25. Jaroměřský, 58:27. Vyrůbalík, 60:24. J. Knotek

Domácí: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Koblasa, Sklenář, Vondrka – Tomica, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Lauko – A. Dlouhý, Chlouba, J. Havel.

Hosté: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Strapáč, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl – Mráz.