+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. června 2015 • 16:39

Jen čtyři hráči na Zlaté hokejce? Ubírá to na důstojnosti, tvrdí Ručinský

Autor:
Ručinský by byl rád, kdyby hráči brali tradiční anketu vážněji.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Maximálně polovina z deseti nominovaných, spíš však ještě méně. Sobotní vyhlášení ankety Zlatá hokejka bude trpět absencemi toho nejdůležitějšího, totiž hráčů. Podle zpráv Sportu dorazí na tradiční slavnost pouze čtyři hokejisté, víc jich v pátek odpoledne potvrzených nebylo. Tuze velká nepříjemnost.Ostatní se z různých důvodů omluvili a třeba Martin Ručinský je nekompromisní. „Vyhlášení Zlaté hokejky by se mělo přehodnotit a udělat trošku jinak. Buď zařídit, aby hráči přijeli, anebo to dělat neoficiálně. Pokud tam polovina hráčů nepřijede, přijde mi to nedůstojný,“ tvrdí bez obalu jeden z těch, kteří do vyhlášených západočeských lázní přicestuje.

A kdo by vedle naganského šampiona a letos také extraligového mistra neměl chybět? Jeho litvínovský omaskovaný parťák Pavel Francouz, dále útočník Vancouveru Radim Vrbata a hvězda Philadelphie Jakub Voráček, mimochodem největší favorit na zisk prestižní trofeje, v níž hlasují trenéři a novináři.

Do Karlových Varů nedorazí v prvé řadě Jaromír Jágr, velký adept na přední umístění. Ten v minulosti kritizoval své krajany, kteří anketu nedoprovodili svojí přítomností, ačkoli neměli pracovní povinnosti. Sám letos pobývá na dovolené v Las Vegas.

Omluvenku z rodinných důvodů zaslal Jiří Hudler, přednost charitě dal Ondřej Pavelec. V zámoří pobývají Tomáš Plekanec s Ondřejem Palátem, u nějž ještě existuje teoretická šance na přílet na poslední chvíli. Na svatební cestě se nachází Jan Kovář.

„Já se těšil hlavně na ty kluky. Že se potkáme, pokecáme. Protože některé z nich přes rok nemám šanci vůbec vidět. Nejsem si jistý, kdo tam přijede, nepřijede, bude to takový všelijaký,“ mrzí Martina Ručinského. „Je to škoda. Samozřejmě to ubírá na kvalitě a důstojnosti celé akce,“ ví své.

Vyhlášení Zlaté hokejky začíná v sobotu ve 21 hodin. Večerem bude provázet Jakub Kohák i Iva Kubelková.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze