+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. července 2015 • 12:50

Ručinský se loučí a říká: Poslední sezona byla úplně nejhezčí

Autor:
Martin Ručinský se o konci radil i s kamarády Martinem Strakou a Petrem Čajánkem.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouho přemýšlel, než udělal definitivní závěr. A nakonec se rozhodl, že nastal čas. Čtyřiačtyřicetiletý útočník Martin Ručinský ve čtvrtek oznámil, že k hokeji už se nevrátí a ukončí svoji bohatou kariéru. Rozhodly prý především táhnoucí se zdravotní trable a také splněný litvínovský sen. "Můj čas se naplnil a je ideální chvíle se s hokejem rozloučit. Nechci končit tak, abych byl na ledě jen do počtu," řekl šampion z Nagana.Poslední sezona vám vyšla parádně. Titul v Litvínově, po dlouhých letech návrat do národního mužstva a téměř i nominace na mistrovství světa. Patří tedy v hodnocení kariéry vysoko?
"Když se dívám zpětně na moje předešlé sezony až k mým sedmnácti letům, kdy jsem začal hrát profesionálně, tak musím říct, že to byla jedna z mých nejlepších sezon vůbec. A to nemyslím nijak z osobního hlediska, ale spíš z pohledu toho, jak ta sezona probíhala, jakou jsme měli v Litvínově partu a trenéry a výborné fanoušky. Můžu v klidu říct, že to pro mě byl nejhezčí ročník vůbec."

Co bylo teď tím klíčovým momentem, který rozhodl o tom, že už nebudete pokračovat v aktivní kariéře?
"Vždycky, když jsem nastupoval do další sezony, byly pro mě důležité tři věci. Na prvním místě samozřejmě bylo zdraví, druhým bodem byla motivace a tím třetím byla moje výkonnost. Teď je problémem hned to zdraví, potíže mám prakticky doteď a nejsem 100% zdravý. Už z finálové série. A jiné je to samozřejmě i z pohledu motivace. Pohled je rázem různý oproti předchozí sezoně. V Litvínově jsem měl sen, už od dětství a najednou jsem se k tomu propracoval a cítím, že moje mise je u konce."

Není těžké odcházet po takhle povedené sezoně?
"To je hodně individuální. Bavili jsme se na to téma s Martinem Strakou i Petrem Čajánkem, kteří byli v prakticky stejné situaci jako já a rozhodli se hrát další sezonu. Ale já se znám nejlíp a cítím v sobě že můj čas se naplnil a je ideální chvíle se s hokejem rozloučit. Nechci končit tak, abych byl na ledě jen do počtu."

Jak velký vliv na vaše rozhodnutí mělo okolí? Nesnažil se vás ještě někdo zviklat k dalšímu pokračování?
"Od skončení sezony a pominutí veškerých oslav jsem ty otázky na pokračování v kariéře dostával denně. Ale tohle si musí každý srovnat v hlavě sám. Bral jsem samozřejmě v potaz jak názor Stráči, tak názor Čáji, ale konečné rozhodnutí musím udělat sám."

VELKÝ ROZHOVOR S MARTINEM RUČINSKÝM SI PŘEČTĚTE V PÁTEČNÍM DENÍKU SPORT

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze