Růžičkova premiéra snů, Piráti si vyšlápli na silný Omsk

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Poprvé stanul Vladimír Růžička na střídačce Chomutova jako hlavní kouč a poprvé se mohl radovat z výhry. Piráti v domácím prostředí přehráli v přípravném utkání čtvrtfinalistu loňského ročníku KHL Avangard Omsk 4:3. Michal Vondrka, nejzvučnější to posila Chomutova, vstřelil jednu branku.

V dresu Avangardu se představila v brance posila ze Slavie Dominik Furch a dvě asistence si připsal Vladimír Sobotka .

Vladimír Sobotka z Omsku si něco vyříkává s klečícím Martinem Rýglem z Chomutova po vzájemné potyčce

Bezbrankový stav před 5028 diváky prolomil ve 29. minutě v přesilovce tečí Vondrka a za 23 vteřin překonal Furcha také bek Havel. Avangard dokázal vyrovnat. Po 28 sekundách třetí třetiny se trefil Ahnelöv a ve 46. minutě také Kuljaš.

Za 158 vteřin ale vrátil Chomutovu vedení David Květoň, v 55. minutě zvýšil Hřebejk a Omsk už jen snížil v početní výhodě díky Valentěnkovi.

Přípravný hokejový zápas:

Piráti Chomutov - Avangard Omsk 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Branky: 29. Vondrka, 29. R. Havel, 48. D. Květoň, 55. Hřebejk - 41. Ahnelöv, 46. Kuljaš, 57. Valentěnko