+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. září 2007 • 00:00

Klaus ocenil hokejového jubilanta Guta

Autor:
Karel Gut
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident republiky Václav Klaus předal Karlu Gutovi na Pražském hradě stříbrnou Čestnou plaketu prezidenta republiky, a ocenil tak jeho celoživotní přínos pro český sport.Čestný předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut se dnes dočkal dalšího ocenění u příležitosti jeho blížících se 80. narozenin. Prezident republiky Václav Klaus mu na Pražském hradě předal stříbrnou Čestnou plaketu prezidenta republiky, a ocenil tak jeho celoživotní přínos pro český sport. "Karel Gut patří mezi legendy našeho sportu a jsem rád, že jsme to mohli tímto způsobem připomenout. Je to ocenění za jeho hráčskou kariéru, trenérskou práci i funkcionářskou dráhu," řekl Klaus na adresu Guta, který významné životní jubileum oslaví v neděli. Samotný Gut si dnešního pozvání na Hrad cenil. "Byl jsem mile překvapen a je to pro mě velká pocta, že jsem tuto plaketu z rukou prezidenta dostal. Beru to i jako velké ocenění mé hráčskou generaci i dalším, kteří se postarali o to, že hokej má takový zvuk. Poté jsme si i trochu o hokeji popovídali," uvedl Gut pro ČTK a MfDnes. Osobní setkání s prezidentem Klausem trvalo asi třicet minut. "Už jsme spolu několikrát mluvili při různých příležitostech, takže to bylo z mé strany i takové uvolněnější. Bavili jsme se například i o tom, jak byl teď na návštěvě v Jihlavě a Havlíčkově Brodu, kde byl i na hokeji," podotkla jedna z výrazných postav historie tohoto sportu. Bývalý svazový šéf ve velkém hokeji působí už 58. rokem. "Za tu dobu jsem hrál v reprezentaci, trénoval, pak jsem byl ústředním trenérem, deset let svazovým předsedou a za tu dobu jsme získali devět zlatých medailí. A já jsem měl štěstí, že u osmi jsme přímo v nějaké funkci byl," soudil Gut, který byl již v roce 1998 uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace.

Témata: Klasická verze
Mobilní verze