15. září 2007 • 00:00

Procházka: 300 gólů!

TŘINEC - Dvě třetiny byli Kladenští pod ohromným tlakem, ale díky výbornému brankáři Orctovi nakonec vybojovali dva body. Zkušený gólman lapil takřka padesát ran a v nájezdech navíc nedovolil skórovat Zálešákovi ani Tomíkovi. Třinečtí se o výhru připravili neproměňováním šancí. Zápas měl slavnostní ráz pro matadora Martina Procházku. Čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana se hned v premiérovém utkání sezony dočkal třístého gólu v nejvyšší soutěži. A na dvě branky se přiblížil vítkovickému Viktoru Ujčíkovi, který je v čele střelecké tabulky aktivních hráčů. "Jsem rád, že tam ten jubilejní gól padl tak brzy a nemusím na něj čekat," usmíval se Martin Procházka. Hosté přitom byli dvě třetiny pod velkým tlakem domácích. Nestačili zachytávat rychlé přihrávky ve středním pásmu, na Orcta "pršela" jedna střela za druhou. Třinečtí po druhé třetině vedli 3:1, leč náskok neudrželi. Vyrovnávací branku si navíc při vlastní přesilovce nešťastně do brány srazil lehající obránce Malec. Při nájezdech třineckého Čechmánka v bráně nahradil Vojtek. Chytil Procházků pokus, ale na Kallu a Pateru nestačil. *** NEJLEPŠÍ HRÁČI: Martynek - Orct, M. Procházka STATISTIKA Branky a nahrávky: 4. Tomík (Sekeráš), 7. Martynek (Peterek), 26. Martynek (Zálešák) - 11. Kalla (Čurilla), 41. M. Procházka (Bělohlav), 51. Horna (L. Procházka), rozhodující nájezd Kalla. Rozhodčí: Homola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:7, navíc Patera (Kladno) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3561. Změny: 66. Vojtek za Čechmánka - 36. Štěpánek za Hájka. Zásahy gólmanů: Čechmánek 22 (88 %) - Orct 46 (93,8 %). Jak šly nájezdy: Zálešák -, Tomík - * Kalla +, M. Procházka -, Patera + * * * Známka pro hlavního rozhodčího: 3 OČIMA TRENÉRŮ JIŘÍ JUŘÍK: "Co víc jsme si mohli přát. Využili jsme dvě početní výhody, byli jsme aktivnější a ještě ve druhé třetině jsme vedli o dvě branky. Bohužel na začátku třetí části jsme pustili soupeře do přečíslení dva na jednoho, které Procházka využil. Pak nás už soupeř zatlačil do defenzivy." ZDENĚK MÜLLER: "Domácí začali výborně, nástup se jim povedl opravdu skvěle. Využili dvě přesilovky a musím uznat, že i ve druhé třetině jsme po většinu času byli pod tlakem. Druhý gól na začátku třetí třetiny nám pomohl, od té chvíle jsme hráli s Třincem vyrovnanou partii." Tabulka 1. (3:2:kolo 1, 1:0, O4sn 2 0:extraligy 2 - 0:0) TŘINEC Čechmánek Sekeráš, Švarný Seman, Malec Kundrátek, Kroupa Tomík, Skořepa, Štefanka Zálešák, Peterek, Martynek Tomas, Polanský, Korhoň Stals, Steber, Kolusz KLADNO Orct Ševc, Hájek Šmach, Schnábel L. Procházka, Nádašdi Bělohlav, Patera, M. Procházka Čurilla, Gardoň, Tenkrát Horna, Kalla, Kuchler Kazatel, Rudovský, Diviš