15. září 2007 • 00:00

Bílkova střelecká smršť

KARLOVY VARY - Finalistovi minulého ročníku a jednomu z největších favoritů se vstup do nové sezony vůbec nevydařil. Pardubice si z Karlových Varů odvezly debakl 2:7. Domácím se podařila odveta za porážku ve finále letního Tipsport Hockey Cupu. Hattrickem se na tom podílel Vítězslav Bílek, posila z Kladna. Do konce zápasu schází devět minut a domácí kapitán Skuhravý nechtěně zasahuje hokejkou do krku obránce Snopka. Poslušně míří na trestnou lavici a hostům se naskýtá téměř minutu a půl trvající přesilovka čtyři na tři. Poslední šanci utkání ještě aspoň zdramatizovat však propásnou. Energií sršící domácí si zasloužené vítězství už v pohodě pohlídali. Útočník Bílek se navíc v závěru blýskl střeleckou exhibicí, která dala výsledku pro hosty až příliš krutou podobu. Vary v úvodu nesrazil ani rychlý úder Sýkory. Nejlepší kanonýr minulé sezony načal nový střelecký účet už po osmdesáti sekundách hry. Byl však jediným Východočechem, který včera dokázal překonat pozorného Mensatora. Podruhé se mu to podařilo dokonce při vlastním oslabení. Ovšem domácím borcům stačilo na znovuzískání vedení pouhých 73 sekund. Hosty definitivně zlomil čtvrtý gól, kterým Bílek načal svoje střelecké galapředstavení. Hostům nepomohlo ani střídání brankářů, náhradníci zraněného Lašáka domácí lavinu zastavit nedokázali. *** STATISTIKA Branky a nahrávky: 4. Duben (Kristek), 14. M. Procházka (Pech), 17. Kristek (Melenovský), 24. Bílek (Kraft), 33. Pech (Jiří Hanzlík), 55. Bílek (Kraft), 60. Bílek (Řezníček) - 2. Sýkora (Hlinka), 16. Sýkora. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:12. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420. Změny: 24. Koutský za Hyláka. Zásahy gólmanů: Mensator 37 (94,9 %) - Hylák 11 (73,3 %), Koutský 19 (86,4 %). * * * Známka pro hlavního rozhodčího: 3 NEJLEPŠÍ HRÁČI: Bílek, Pech - Sýkora OČIMA TRENÉRŮ VÁCLAV BAĎOUČEK: "Hosté neměli lehký týden, ale přesto přijelo silné mužstvo, což potvrzovali v první třetině, kdy nám pomáhaly i tyčky. Od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli, a dokonale jsme využili nedisciplinovanosti Pardubic." MILOŠ ŘÍHA: "Budu stručný, musím pogratulovat soupeři. My jsme hráli výborně v první třetině, rozhodlo se ve druhé třetině a na vině byla naše nedisciplinovanost. V závěru Karlovy Vary trpělivě čekaly na každou naši chybičku a každou také využily." Tabulka 1. kolo O2 extraligy (7:3:2, 2:0, 2 2:0) KARLOVY VARY Mensator Dobroň, Mudroch Němec, Řezníček Duben, Grof Hanzlík, Ustrnul Kumstát, Skuhravý, Košťál Bílek, Kraft, Skladaný Melenovský, Kristek, Hluchý Zucker, Pech, M. Procházka PARDUBICE Hylák Richter, Havíř Snopek, Šeda Píša, Kolář Posmyk, Linhart Andrašovský, Pivko, Somík Tvrdík, Blažek, Ondřej Sýkora, Hlinka, Rolinek Cetkovský, Pucher, Koukal Obrázek