Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. září 2007 • 00:00

Kanonýr je zpátky!

ZLÍN - Scénář jako z hollywoodského trháku! Útočník Jaroslav Balaštík se po dvou letech vrátil ze zahraničí do Zlína a při obnovené premiéře skolil vítězným gólem šampiona ze Sparty. Strhující bitva měla pro domácí stranu dokonalý happyend. Bokrošova parta otočila zápas ve třetí části. Úvod pro Spartu, pak vyrovnaný boj a závěr ve zlínské režii. Takhle se vyvíjel dynamický šlágr úvodního kola, který rozsoudila Balaštíkova trefa z 50. minuty. "Vyšlo to tak, jak jsme si to já i tým představovali," culil se střelec Jaroslav Balaštík. Zlínští přitom dlouho tahali za kratší konec. Sparťané jim hned v nástupu do utkání vyrazili zbraně z ruky. Po Ptáčkově zásahu v přesilovce hosté vedli. "Naprosto nás v úvodních minutách eliminovali. Chtěli jsme je zatlačit, ale bylo to naopak. Zaslouženě šli do vedení," uznal hrdina večera Balaštík. Od druhé části už domácí věděli, jak na to. Buldočí vůlí se tlačili za vyrovnáním. "Hráli jsme dobře, šli jsme za gólem," shrnul útočník. Balaštíkův zásah definitivně proměnil zlínský stadion v bouřící kotel. "Atmosféra byla opravdu vynikající," poklonil se divákům Balaštík, jehož jméno skandovali diváci na začátku i na konci. Vítězný zásah. Běží 50. minuta, domácí obránce Ďurák má na modré čáře dost času a prostoru na zacílení. Jeho střelu Duba vyrazí, v tlačenici před bránou se nejlépe zorientuje Leška a přisune puk ke druhé tyčce, kde číhá Balaštík. Zlín otáčí na 2:1 a těsný náskok udrží. *** NEJLEPŠÍ HRÁČI: Murín - Nedvěd, Netík STATISTIKA Branky a nahrávky: 43. Kubiš (R. Pšurný), 50. Balaštík (Leška) - 16. Ptáček (Netík). Rozhodčí: Polák - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9, navíc Nosek (Zlín) a Sivek (Sparta) oba 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5516. Zásahy gólmanů: Murín 31 (96,9 %) - Duba 27 (93,1 %). * * * Známka pro hlavního rozhodčího: 2 OČIMA TRENÉRŮ JAROSLAV STUCHLÍK: "Sparta nastoupila ve výborném stylu, znesnadňovala nám rozehrávku, naši beci byli pod velkým tlakem. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a hrozně moc nám pomohla rychlá branka ve třetí části. V závěru jsme měli štěstíčko, protože soupeř trefil horní tyč." FRANTIŠEK VÝBORNÝ: "Chtěli jsme něco ze Zlína odvést, ale za stavu 1:0 jsme neproměnili několik šancí. Výkon domácích po vyrovnání narostl a kromě tyčky Langhammera nás v závěru k ničemu nepustili. I přes porážku hráče za výkon pochválím. Petr Nedvěd byl tahounem." Tabulka 1. kolo O2 extraligy (2:0:1, 0:0, 1 2:0) ZLÍN Murín Vosátko, Galvas Nosek, Ďurák Zubíček, Lučka Balaštík, Leška, Záhorovský Okál, M. Čech, Rachůnek Kubiš, Balán, R. Pšurný F. Čech, Mokrejš, Piluša SPARTA Duba Ptáček, Jerofejevs Vykoukal, Hanzlík J. Nedvěd, Tabaček Černošek Netík, P. Nedvěd, Sivek Ton, Vaic, Štrba Dragoun, Langhammer, Melichárek Zelenka, Havel, Hromas Obrázek