Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. září 2007 • 00:00

Popravil je Micka...

Šlágr 2. kola: nováček z Ústí proti Slavii dotahoval, ale aspoň vyrovnat nedokázal ÚSTÍ NAD LABEM - Nováček na první extraligový bod stále čeká. Ústí se při domácí premiéře rvalo, ale na Slavii to nestačilo. Růžičkova parta si odvezla vítězství 2:1. Vítězný gól si připsal Tomáš Micka, který ještě na jaře pomáhal domácím do extraligy. Do konce třetí třetiny schází necelých deset minut a Slavia si v poklidu hlídá dvoubrankový náskok. Zvratu už moc nevěří ani domácí fanoušci. Na trestnou lavici však usedá obránce Žižka a Janků po pětapadesáti sekundách procedí puk pod Svobodovým betonem do sítě. Zaplněný, i když ne zcela vyprodaný stadion se vytrhuje z letargie a konečně exploduje. Ústí dalo první extraligový gól na domácím ledě v historii, ale na zvrat v zápase to už nestačilo. Deset sekund hry šest na čtyři v závěru bylo na vyrovnání málo. Právě Pavel Janků přitom mohl na začátku druhé třetiny a opět při vyloučení Žižky vyrovnat na 1:1. Svůj první souboj se Svobodou však prohrál. "Času jsem měl dost, ale byl jsem moc blízko branky," vysvětloval člen Klubu hokejových střelců deníku Sport. "Na přehození tam prostě nebylo místo." *** MOMENT UTKÁNÍ MICKOVA DORÁŽKA. Zápas se láme do své druhé poloviny. Slávisté podnikají jeden ze svých nebezpečných brejků. Supovu střelu stačí gólman Přikryl ještě vyrazit, ale ke snadné dorážce se dostává Micka a zvyšuje na 2:0. Hráč, který na jaře vystřílel Ústí extraligu, tak domácím prakticky bere šanci na zvrat. STATISTIKA Branky a nahrávky: 53. Janků (Antoš) - 14. Doležal (Duda), 30. Micka (Sup). Rozhodčí: Fraňo - Bláha, Charvát. Vyloučení: 9:8, navíc Hašek - Červenka oba 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5720. Zásahy gólmanů: Přikryl 43 (95,6 %) - Svoboda 22 (95,7 %). Známka pro hlavního rozhodčího: 2 OČIMA TRENÉRŮ VLADIMÍR EVAN: "Podali jsme kvalitní a bojovný výkon, ale bohužel jsme dvakrát propadli a pustili Slavii do situace dva na jednoho, a to rozhodlo utkání. Jinak si myslím, že utkání bylo vyrovnané a trochu nám chybělo štěstíčko, abychom to urvali na ten jeden kýžený bod." JIŘÍ KALOUS: "Potvrdila se naše očekávání, že nás v historicky prvním extraligovém zápase v Ústí čeká těžká bitva. Byl to boj o každý metr ledu a enormní nasazení domácích to učinilo pro nás velmi těžkým. Čekali jsme na naše šance, dvě jsme proměnili. Ubojovali jsme to." VERDIKT DENÍKU 2. kolo O2 extraligy 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Ústí nad Labem ****** Slavia ****** ÚSTÍ Přikryl Zeman, Ficenc Novotný, Hořava Pojkar, Zápotočný Janků, Pazourek, Antoš Špirko, Liščák, Mrázek Šaffer, Martinec, Klimt Hašek, Míka, Klobouček SLAVIA Svoboda Kadlec, Žižka Hlavačka, Kolařík Němeček, Drtina Sloboda, Vašíček Hruška, Beránek, Tomica Micka, Rataj, Sup Bednář, Červenka, Vondrka Duda, Růžička, Doležal NEJLEPŠÍ HRÁČI: Přikryl - Svoboda, Micka