19. září 2007 • 00:00

Hlinka se uvedl skvěle

NEW YORK - Český útočník Jaroslav Hlinka se v zámoří uvedl parádně. V prvním přípravném utkání v dresu Colorada se blýskl dvěma asistencemi a výrazně tak pomohl Avalanche k vítězství 5:4 v prodloužení. Ve Phoenixu vedli nad Coloradem domácí od 23. minuty, kdy čeští forvardi Radim Vrbata a Martin Hanzal připravili gólovou pozici pro Dereka Morrise. Vzápětí ale ukázal své umění nahrávače nejproduktivnější hráč základní části uplynulého ročníku extraligy Hlinka a Slovák Marek Svatoš po jeho akci v 26. minutě vyrovnal. Sparťanský lídr v posledních dvou sezonách připravil ještě za 121 sekund gól pro Paula Stastného, syna slovenské legendy Petera Šťastného. Colorado nakonec vyhrálo druhou část 3:2 a drželo vedení až do času 59:59, kdy vyrovnal obránce Ed Jovanovski. V páté minutě nastavení ale rozhodl v oslabení druhou trefou v utkání Paul Stastny. První celý zápas za Floridu odchytal brankář Tomáš Vokoun, ale příliš se mu nedařilo. Nejlépe placený hráč týmu inkasoval během úvodních sedmi minut tři branky, přesto jeho tým ještě sahal v utkání po vyrovnání. Florida snížila na 2:3 a nevzdala se, i když na přelomu druhého a třetího dějství Oilers zvýšili na 5:2. V 52. minutě korigoval stav i po přihrávce českého beka Martina Tůmy stav na 4:5 Gregory Campbell, na vyrovnání však už Panthers nedosáhli. Přihrávka beka Karla Rachůnka, nové akvizice New Jersey, k úspěchu nepomohla, protože Devils prohráli v Trentonu s Philadelphií 2:3. Po Rachůnkově asistenci sice v 42. minutě Zach Parise snížil na 1:2 a Andrew Greene ještě vyrovnal, ale zápas v prospěch Flyers rozhodl Scottie Upshall. *** přípravy v nhl NEW JERSEY-PHILADELPHIA 2:3 Branky: 42. Parise (RACHŮNEK), 47. Greene - 6. Kukkonen, 20. Richards, 49. Upshall. Střely na branku: 29:23. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1. NY ISLANDERS-ATLANTA 3:4p Branky: 37. a 48. Spiller, 4. Meyer - 13. a 36. Crabb, 26. Sterling, 62. Exelby. Střely na branku: 32:31. Diváci: 3400. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:1. PHOENIX-COLORADO 3:4p Branky: 23. Morris (HANZAL, VRBATA), 34. Tjärnqvist, 60. Jovanovski - 28. a 65. Stastny (na první HLINKA, 26. Svatoš (HLINKA), 36. Wolski. Střely na branku: 45:22. Diváci: 8392. Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 0:1. MONTREAL-PITTSBURGH 3:2p Branky: 27. A. Kosticin, 52. Locke, 55. Kovaljov - 18. Crosby, 55. Malone. Střely na branku: 22:21. Diváci: 21 273. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1 - 1:0. EDMONTON-FLORIDA 5:4 Branky: 5. a 8. Almtorp, 1. Staios, 40. Horcoff, 43. Sanderson - 20. Stewart, 21. McLean, 48. Globke, 52. Campbell (TŮMA). Střely na branku: 24:35. Třetiny: 3:1, 1:1, 1:2. Za hosty odchytal celý zápas brankář Tomáš Vokoun. VANCOUVER-ANAHEIM 2:3p Branky: 32. McIver, 56. D. Sedin - 27. a 63. Wirtanen, 6. Parros. Střely na branku: 31:23. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:1.