20. května 2016 • 22:19

Na MS válely legendy: Peterek nahrál Cheliosovi, ten jezdil po hlavě

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká reprezentace už po vyřazení ve čtvrtfinále světový šampionát v Moskvě smutně opustila, čeští hokejisté ale bavili alespoň v utkání legend, ve kterém se střetly výběr světa a Rusko. Domácí veteráni, za které nastoupil třeba Sergej Fjodorov, Pavel Bure či Vjačeslav Fetisov, nakonec vyhráli 9:5.Na ledě v menší moskevské hale se sešel opravdový výkvět světového hokeje. V dresu výběru světa se objevil třeba Jari Kurri, Paul Coffey nebo Chris Chelios, který dal dva z pěti gólů svého týmu. Na jednu trefu legendě Detroitu nahrával Jan Peterek.

Otakar Janecký (vlevo) se jede radovat s Lanny McDonaldem, vpravo přijíždí Bedřich Ščerban
Otakar Janecký (vlevo) se jede radovat s Lanny McDonaldem, vpravo přijíždí Bedřich Ščerban

"Po té nahrávce už jsem ani nemusel hrát dál, mohl jsem se jít svlíct. To už víc ani nešlo zažít," usmíval se pak bývalý útočník, který získal dva ruské tituly s Lokomotivem Jaroslavl. Trefu do ruské branky si užil i 54letý obránce, jenž pak předváděl jízdu po hlavě.

S Peterkem se mohli radovat i další Češi – Otakar Janecký, David Moravec či Bedřich Ščerban. Na střídačce výběru světa přihlížel exhibiční porážce 5:9 také trenér Milan Nový. V ruském dresu se blýskl hattrickem Pavel Bure.

Ruské legendy - Výběr světa 9:5
Střelci branek:
Pavel Bure 3x, Alexandr Mogilnyj 2x, Sergej Fjodorov, Vjačeslav Fetisov, Aleksandr Guskov, Andrej Kovalenko - Chris Chelios 2x, Roger Hansson, Jari Kurri, Lenny MacDonald.