5. srpna 2016 • 17:39

Pardubice zahájily Mountfield Cup. Na úvod si poradily s Omskem

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru

Hokejisté Pardubic vstoupili do turnaje Mountfield Cup v Hradci Králové výhrou nad Avangardem Omsk 3:2 v prodloužení. Vítězství nad účastníkem Kontinentální ligy zajistil Dynamu po 78 vteřinách nastavení kanonýr Petr Sýkora. Domácí Hradec Králové se utká na turnaji dnes od 18:30 s Ufou, už o půl hodiny dříve se v přípravě představí Vítkovice na ledě vicemistra mezinárodní EBEL Znojma.

Pardubice se ujaly vedení v sedmé minutě, kdy českého reprezentačního gólmana v dresu Avangardu Dominika Furcha překonal v přesilovce Tomáš Kaut. Celek ze Sibiře vyrovnal 51 sekund před koncem úvodního dějství díky Machanovskému.

Stav se znovu změnil až ve 47. minutě, kdy se Dynamo prosadilo opět v početní výhodě a mezi střelce se zapsal Tomášek. Šest minut před koncem třetí třetiny smazal ztrátu Fajzullin a vynutil prodloužení, v kterém rozuzlil utkání Sýkora.

Hokejový Mountfield Cup v Hradci Králové:

HC Dynamo Pardubice - Avangard Omsk 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 7. T. Kaut, 47. Tomášek, 62. P. Sýkora - 20. Machanovskij, 54. Fajzullin.

Témata:  extraligahokejpřípravaSport