6. srpna 2016 • 23:08

Jatka v přípravě. Litvínov nedohrál se Záhřebem, rvaly se celé týmy

Duel Litvínova se Záhřebem se nedohrál. Sudí zápas v čase 52:02 za stavu 1:0 pro Medveščak po neustálých potyčkách hráčů na ledě předčasně ukončili.
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Šolich, přátelské zabruslení si? Kdepak, hokejisté Litvínova a Medveščaku Záhřeb do toho šli v sobotním přípravném utkání po hlavě. A hlava nehlava. Hokej se hrál do 53. minuty, o zbývající čas přišli diváci na stadionu kvůli hromadné bitce, po které sudí utkání ukončili, zdraví hráčů bylo přednější. Účastník KHL v té době vedl 1:0.

Utkání dlouho mělo dva hrdiny, oba omaskované. Brankáři Jaroslav Janus a Danny Taylor, který v minulé sezoně vypomáhal pražské Spartě, nepustili za dvě třetiny za svá záda jediný puk, první branku zápasu vstřelil až ve 43. minutě obránce Mark Katič. O necelou čtvrthodinu později už to byla na ledě jatka.

Duel Vervy s 20. týmem poslední sezony KHL, jehož barvy hájí český obránce Jakub Krejčík a útočníci Tomáš Mertl a Jiří Smejkal, provázely bitky už od druhé třetiny. Až v 53. minutě ale sud prachu vybuchl. Do hromadné potyčky se zapojili téměř všichni hráči a sudí Petružálek s Turčanem zápas raději ukončili.

"Měli tam už ve druhé třetině takové dva stromy a trefili naše hráče tvrdě. Začali hrát tvrdě a ještě si stěžovali rozhodčím, že je to příprava, tak nevím, proč tak provokují. Jsou to hráči ze zámoří, ale je to přípravný zápas a jde hlavně o to si vyzkoušet nějaké věci z tréninku. Ne se tu pobít pomalu už v první třetině," stěžoval si na hru chorvatského celku, který hraje KHL od roku 2013, v rozhovoru pro klubový server brankář Janus.

Jednička Vervy měla do bitky také blízko, Taylor na druhé straně provokoval hráče a v pěstní výměně názorů chtěl participovat. "Viděl jsem to, kdyby se do toho pustil, byl jsem také připraven, jsme tu jeden pro druhého," dodal Janus.

Další přípravné utkání odehraje předposlední mistr v úterý opět doma se Znojmem, zástupcem soutěže EBEL. Snad se bude hrát hokej celých 60 minut.