23. srpna 2016 • 21:08

Hradec v přípravě ještě neprohrál, Slavia znemožnila Kladno 9:1

Hradečtí hokejisté (zleva) Bedřich Köhler, Jaroslav Bednář a Rudolf Červený oslavují gól
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Hokejisté Hradce Králové vyhráli i šestý zápas v přípravě na nový ročník extraligy, když doma zdolali Kometu Brno 3:1. V dalších soubojích účastníků nejvyšší soutěže zvítězily Karlovy Vary v Litvínově 3:2 a Olomouc vyhrála ve Zlíně 5:3. Chomutov doma porazil švýcarský druholigový celek Martigny-Verbier 6:2. V přípravě na první ligu si Slavia smlsla na kladenských Rytířích, které rozdrtila 9:1.

Hradecký Mountfield sice prohrával s Kometou od páté minuty po trefě Martina Erata, ale stav otočil díky dvěma trefám Červeného. Ten nejdříve ve 48. minutě vyrovnal v přesilovce a v čase 56:19 i rozhodl.

Východočeši předtím doma porazili Ufu, Omsk, Pardubice a Olomouc a vyhráli i na ledě prvoligových Litoměřic. Kometa po úvodních třech vítězstvích prohrála popáté v řadě.

Piráti vedli nad Martigny po první třetině díky trefám Šťovíčka a Humla 2:0, ale ve 24. minutě snížil Rexha a za 88 vteřin smazal ztrátu Berglund. Ve 32. minutě vrátil vedení Chomutovu obránce Dlapa a v závěrečném dějství navýšili skóre Skokan, Rutta a Kämpf.

Litvínov vedl na Energií od páté minuty po přesilovkové trefě beka Guly, v 15. minutě však otočili stav trefami během 20 vteřin zadák Harant a Harkabus. Ve 29. minutě upravil na 3:1 Martin Rohan, vzápětí sice snížil Nejezchleb, ale v dalším průběhu už se skóre nezměnilo.

Přípravné hokejové zápasy:
Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky:
48. a 57. Červený, 60. Bednář - 5. M. Erat.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Gula, 31. Nejezchleb - 15. Harant, 15. Harkabus, 29. M. Rohan.

Piráti Chomutov - HC Red Ice Martigny-Verbier 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky: 12. Šťovíček, 17. Huml, 32. Dlapa, 45. Skokan, 50. Rutta, 56. Kämpf - 24. Rexha, 25. Berglund.

PSG Zlín - HC Olomouc 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Branky: 13. Podešva, 22. Okál, 36. Roman Vlach - 16. a 27. Holec, 29. Staněk, 36. Strapáč, 59. J. Knotek.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:9 (0:2, 0:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 58. Tenkrát (Ton, Růžička) – 1. Tuominen (Pohl), 19. Knot (Kubica), 21. Dušek (Pohl, Chlouba), 25. Hraško (Kverka, Markovič), 31. Rys (Dragoun), 41. Kverka, 42. Šafránek (Kern), 52. Ondráček (Rys), 56. Mikulík (Kverka). Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Frühauf. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:9, 1:9.

Témata:  extraligahokejpřípravaSport