+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. března 2010 • 19:25

Míří do KHL. Teď hradecký Lev vstoupil do svazu

Autor:
Tomáš Burian
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny! Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový klub Lev Hradec Králové, který by chtěl v příští sezoně startovat v Kontinentální lize (KHL), je novým členem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).Zástupci Východočechů podali žádost o vstup do svazu a výkonný výbor ji na dnešním jednání schválil.

Vedení Lva zároveň chtělo, aby svaz schválil jejich případnou účast v KHL, což ale funkcionáři ČSLH neudělali. "Dohodli jsme se, že o tom budeme nejdříve debatovat s představiteli Asociace profesionálních klubů, neboť se to může dotýkat i extraligy, i dalšími federacemi v Evropě," řekl generální sekretář ČSLH Martin Urban.

Například švédská federace zamítla podobnou žádost AIK Stockholm. Teoreticky by Lev mohl hrát KHL i bez českého souhlasu. Prezident KHL Alexandr Medvěděv však loni na kongresu IIHF deklaroval, že se liga nerozšíří o žádný klub bez svolení jeho národního svazu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, khl, čslh, hradec, králové
 Klasická verze
Mobilní verze