+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. března 2010 • 19:25

Míří do KHL. Teď hradecký Lev vstoupil do svazu

Autor:
Tomáš Burian
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový klub Lev Hradec Králové, který by chtěl v příští sezoně startovat v Kontinentální lize (KHL), je novým členem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).Zástupci Východočechů podali žádost o vstup do svazu a výkonný výbor ji na dnešním jednání schválil.

Vedení Lva zároveň chtělo, aby svaz schválil jejich případnou účast v KHL, což ale funkcionáři ČSLH neudělali. "Dohodli jsme se, že o tom budeme nejdříve debatovat s představiteli Asociace profesionálních klubů, neboť se to může dotýkat i extraligy, i dalšími federacemi v Evropě," řekl generální sekretář ČSLH Martin Urban.

Například švédská federace zamítla podobnou žádost AIK Stockholm. Teoreticky by Lev mohl hrát KHL i bez českého souhlasu. Prezident KHL Alexandr Medvěděv však loni na kongresu IIHF deklaroval, že se liga nerozšíří o žádný klub bez svolení jeho národního svazu.

Témata:  sport, hokej, khl, čslh, hradec, králové
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze