+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. března 2010 • 15:49

Jágra povede syn slavného kouče Tichonova

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 0:4. Souboj posledního s prvním rozhodl Silva SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 0:4. Souboj posledního s prvním rozhodl Silva
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jágr a Tichonov. Tohle spojení dvou slavných hokejových jmen zní opravdu náramně. Klub Avangard Omsk se den před zahájením play off KHL odhodlal k troufalému kroku, mění trenéra. A kdo povede Jágra a spol. místo odvolaného Igora Nikitina? Jistě, spolu s Finem Raimo Summanenem právě nikdo jiný než Vasilij Tichonov, syn legendárního kouče sovětské sborné.Jágrův Omsk se před vyřazovacími boji dostal do obrovských problémů, prohrál pět zápasů v řadě. Ale aby se na samém začátku play off vyhazoval trenér? To je opravdu hodně svérázné řešení.

Foto 

Pro fanoušky Omsku to ovšem není zas tak nezvyklý krok, podobně se klub v minulosti vypořádal i s Nikitinovými předchůdci. Proto když se znalec ruského prostředí Jaroslav Zídek ptal Jágra, co si o novinkách myslí, číslo 68 jen tak pokrčilo rameny: "Co mám na to říct?"

Jágrovi noví trenéři už mají něco za sebou, finský tvrďák Summanen vedl dokonce reprezentaci Suomi. Tichonov mladší sice neměl na povel žádný národní tým, zato ale jednu dobu dělal asistenta v klubu NHL San Jose Sharks a jindy byl zaměstnán několika finskými kluby.

Foto 

"Oba už byli hráčům Omsku oficiálně představeni," prozradil Zídek pro server hokej.cz, který s informací přišel.

Tichonov starší je jedním z nejlepším trenérů hokejové historie. Se sbornou vyhrál třikrát olympiádu, na mistrovství světa byl úspěšný v letech 1978-1979, 1981-1983, 1986, 1989 a 1990, 1993. V sovětské lize získal s CSKA třináct titulů za sebou.

Dokáže se jeho syn s Omskem aspoň přiblížit otcově ligové slávě?

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, jágr, tichonov
 Klasická verze
Mobilní verze