Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. prosince 2013 • 20:19

Plzeň vyhrála doma podeváté za sebou, porazila Kladno 4:2

Hokejisté Plzně porazili ve 34. kole extraligy Kladno 4:2. Plzeňští vyhráli doma již podeváté za sebou, předposlední Středočeši naopak pod novými trenéry poprvé nezabodovali. Vyrovnaný souboj rozhodli Indiáni ve druhé třetině, kdy Tomáš Vlasák svojí vítěznou brankou na 3:2 dokázal ve 34. minutě odpovědět na vyrovnávací trefu Ondřeje Havlíčka. Výhru poté potvrdil Václav Pletka.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji. Kladenský gólman Cikánek si sice ve druhé minutě poradil se střelou rozjetého Kratěny, o čtyři minuty později už však za jeho zády skončilo nahození Hanzlíka od modré čáry. Hosté se rychle vrátili do hry v 11. minutě díky vyloučení Boháče, které už po 11 sekundách potrestal po šikovném prostrčení Kaberleho švihem z mezikruží Miloslav Hořava. Záhy mohl po závaru v obranném pásmu Rytířů odpovědět Dvořák, ani nadvakrát ale nedorazil skákající puk za čáru.

Vedení 2:1 získal Indiánům až Mozík, když využil početní výhodu povedenou ranou bez přípravy od modré čáry. Hosté přesto nadále vycházeli především ze zajištěné obrany, v závěru první třetiny přesto musel strážce domácí branky Machovský zasahovat proti střele Dragouna z levého kruhu a Cikánkovi při ráně Mozíka pomohla levá tyč.

Na začátku prostřední části Kladno nezužitkovalo přesilovou hru, až po jejím skončení ve 25. minutě zaměstnal Havlíček pokusem z prostoru mezi kruhy Machovského lapačku. Vyznamenal se i jeho protějšek Cikánek, jenž o dvě minuty později vyrazil teč i následnou dorážku před brankou osamoceného Vlasáka.

Před polovinou zápasu udeřilo na druhé straně: Havlíček si vyjel z pravého rohu do střelecké pozice a ranou zápěstím pod horní tyč vyrovnal na 2:2. Ve 34. minutě ale Cikánek pouze vyrazil Kratěnovu střelu z pravé strany a dojíždějící Vlasák pohotově vrátil Plzni vedení. Hosté znovu zahrozili tři minuty před druhou pauzou, Tenkrátův pokus ve vlastním oslabení ale se štěstím zastavil Machovský.

Tenkrát neskóroval ani po přestávce zapomenutý v dobré pozici při kladenské přesilovce a naopak po zaváhání Procházky v rozehrávce upravil ve 42. minutě dorážkou Dudova zakončení na 4:2 Pletka. "Snažili jsme se tam napadat. Jejich bek to chtěl hrát na druhou stranu, ale dal to nepřesně. Dudák (Duda) mu do toho vjel a pak jeho bekhendovou střelu vyrazil gólman ke mně a už pro mě bylo lehké dát gól," popisoval situaci před svojí patnáctou trefou v sezoně útočník Václav Pletka, jemuž chybí jen pět branek ke vstupu do Klubu hokejových střelců.

"Samozřejmě o tom vím, ale nejdůležitější je, že jsme Kladno, které jde nahoru, porazili a ten můj gól byl důležitý - na začátku poslední třetiny jsme jim odskočili. Dvoubrankový rozdíl už byl pro soupeře nepříjemný a my jsme mohli až do konce hrát ze zajištěné obrany," pochvaloval si Pletka. Dobře bruslící hosté se pokoušeli snížit, ale Bajaruns ve 48. minutě po rychlém brejku napálil jen levou tyč. Přes častou střelbu se Rytíři nedostávali k dorážkám a naopak v 57. minutě je po bombě Mozíka zachránila horní tyč.

"Snažil jsem se dnes hodně střílet a mířit hlavně nahoru. Škoda, to břevno mě mrzí, ale stejně tak jsem trefil tyčku i v první třetině. Hlavně že mi tam spadl aspoň jeden gól a vyhráli jsme. Kladno vyměnilo trenéry a hodně se zvedlo. Bylo to pro nás hodně těžké utkání," prohlásil plzeňský bek Vojtěch Mozík, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Hostům ke změně stavu nepomohla ani power play a připsali si šestou venkovní porážku v řadě.