17. dubna 2014 • 08:52

Memphis porazil Dallas v prodloužení a do play off jde jako sedmý

Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Přímý souboj o sedmé místo v Západní konferenci NBA dospěl ve středu až do prodloužení, po němž se basketbalisté Memphisu radovali z výhry 106:105 nad Dallasem. Jan Veselý zakončil sezonu čtyřmi body do koše Golden State, jemuž však Denver podlehl 112:116.

V prvním kole kole play off tak osmý Dallas vyzve nejlepší tým základní části San Antonio, sedmý Memphis se utká s Oklahomou. Vítěz Východní konference Indiana bude hrát s Atlantou, obhájci titulu z Miami se utkají s Charlotte. První zápasy vyřazovací části jsou na programu v sobotu.

Dirk Nowitzki držel dallaské Mavericks ve hře 30 body, ale vítězství Memphisu zajistil úspěšnými trestnými hody Mike Conley 1,1 sekundy před koncem prodloužení. Dallas měl po oddechovém času ještě šanci na obrat, ale Monta Ellis koš nedal. Grizzlies vedl Zach Randolph s 27 body a 14 doskoky.

O druhé místo v Západní konferenci na dálku bojovala Oklahoma City s Los Angeles Clippers. Těsné vítězství Oklahomy v Detroitu 112:111 zařídil Kevin Durant 42 body, nejlepší střelec základní části NBA rozhodl zápas smečí 16 vteřin před koncem. Clippers naopak nechali odpočívat Chrise Paula a podlehli Portlandu 104:110.

Golden State dovedl k výhře nad Denverem náhradník Jordan Crawford, jenž si vylepšil osobní rekord na 41 bodů. V dresu poražených Nuggets odehrál Veselý 13 a půl minuty.

Los Angeles Lakers překvapivě zvítězili v San Antoniu 113:100. Výhrou si však paradoxně uškodili, protože se jim zmenšila procentuální šance na získaní první volby v loterii draftu.

Utah zdolal Minnesotu až po druhém prodloužení 136:130. Jazzmany táhl Trey Burke s 32 body. V poraženém týmu se Kevin Love se trápil střelecky, ale nakonec mu chyběla jediná asistence k triple-double (19 bodů, deset doskoků).

Ve Východní konferenci bojovali na dálku hráči Chicaga s Torontem o třetí místo. Toronto ho udrželo, přestože prohrálo v New Yorku s Knicks 92:95. Neuspěli totiž ani Bulls, kteří podlehli Charlotte 86:91 po prodloužení.

Výsledky:

Boston - Washington 102:118, Charlotte - Chicago 91:86 po prodl., Cleveland - Brooklyn 114:85, Denver - Golden State 112:116 (za domácí Veselý 4 body, 3 doskoky), Memphis - Dallas 106:105 po prodl., Miami - Philadelphia 87:100, Milwaukee - Atlanta 103:111, Minnesota - Utah 130:136 po 2. prodl., New Orleans - Houston 105:100, New York - Toronto 95:92, Oklahoma City - Detroit 112:111, Orlando - Indiana 86:101, Portland - LA Clippers 110:104, Sacramento - Phoenix 99:104, San Antonio - LA Lakers 100:113.