Bern s Lecjaksem v sestavě vyhrál, Trnava uspěla ve Skotsku

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Young Boys Bern s českým obráncem Janem Lecjaksem v základní sestavě porazili v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy kyperský Ermis Aradippou 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Raphaël Nuzzolo.

Domácí Young Boys si naposledy Evropskou ligu zahráli v sezoně 2012/13, kdy se probojovali až do základní skupiny, z ní však i přes zisk deseti bodů nepostoupili. Ermis se do předkola Evropské ligy dostal poprvé v historii.

V prvním poločase sledovali diváci na stadionu v Bernu spíše opatrný fotbal, ani jeden z týmů si nevypracoval vážnější šanci. Ke konci úvodního dějství měl ale více ze hry domácí celek a aktivitu si přenesl i do druhé části. V 58. minutě se trefil jedenatřicetiletý záložník Nuzzolo.

Švýcarský tým předváděl i nadále útočnou hru, druhý gól ale nepřidal a v nastavení se do jediné příležitosti v druhém poločase dostali hosté, Taralidis přímý kop ale nenasměroval přesně. Lecjaks odehrál celé utkání.

Trnava vyhrála ve Skotsku

Trnava se na hřišti skotského St. Johnstone prezentovala ofenzivním fotbalem a zvítězila 2:1, o obě branky slovenského celku se postaral Ivan Schranz. Ve 34. minutě otevřel skóre po pasu Jána Vlaska.

Na začátku druhého dějství domácí pookřáli a snažili se vstřelit vyrovnávací branku, v 63. minutě však dvacetiletý slovenský záložník či útočník znovu zaúřadoval. V nastavení snížil po rohovém kopu David Mackay. Martin Vyskočil do zápasu nastoupil v 61. minutě, kdy vystřídal Mikoviče.