15. září 2014 • 08:59

Francouzský motokrosař Tixier je novým šampionem MX2

0
Francouzský motokrosař Jordi Tixier se stal mistrem světa ve třídě MX2. Jednadvacetiletý jezdec vyhrál závěrečnou Grand Prix sezony v Mexiku a o čtyři body předstihl v konečné klasifikaci obhájce titulu Nizozemce Jeffreyho Herlingse.

Herlings byl suverénem sezony, než si po sérii 18 vítězných rozjížděk před červencovou Velkou cenou ČR v Lokti zlomil stehenní kost. Sezona tím pro něj měla skončit, ale ve snaze získat třetí titul za sebou se se sebezapřením objevil v Mexiku na startu a získal tam 18 bodů za 10. a 14. místo, ani to mu však nestačilo.

Loňský vicemistr světa Tixier měl před závodem ztrátu 23 bodů, v Leónu vyhrál první rozjížďku a ve druhé jej třetí místo nasměrovalo k celkovému prvenství. V GP to bylo teprve jeho druhé vítězství, to první slavil v Lokti.

Šampionem v královské MXGP se stal už v minulém závodě pošesté za sebou Antonio Cairoli z Itálie, závěrečnou Grand Prix vyhrál Francouz Gautier Paulin.