Torres vstřelil první gól za AC Milán, Juventus jde do vedení

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

VIDEO | Fotbalisté AC Milán v italské lize podruhé za sebou ztratili body. Po porážce s Juventusem ve čtvrtém kole alespoň dohnali dvoubrankovou ztrátu na hřišti Empoli a s nováčkem remizovali 2:2. Svůj první gól si připsal útočník Fernando Torres, který přišel na hostování z Chelsea.

Milánskému týmu nevyšel úvod a po brankách Lorenza Tonelliho a Manuela Pucciarelliho prohrával po dvaceti minutách 0:2. Krátce před pauzou ale AC vrátil do hry svou první brankou v Serii A útočník Fernando Torres.

Na úspěšnou hlavičku španělského útočníka navázal v 58. minutě ranou zpoza pokutového území Keisuke Honda a AC zařídil alespoň bod.

Neapol přišla o vedení 2:0

Fotbalisté Neapole poprvé v září v italské lize bodovali. Jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy ale ztratil vedení 2:0 a 3:2 a po remíze 3:3 s Palermem mu v tabulce patří desáté místo. Na první příčku se díky lepšímu skóre dostal Juventus před AS Řím.

Neapol měla směřovat za jasným triumfem, když už ve druhé minutě otevřel skóre obránce Kalidou Koulibaly a v 11. zvýraznil vedení Duvan Zapata. Nicméně ještě před poločasem Palermo zásluhou Andrey Belottiho a Franca Vázqueze nepříznivý stav srovnalo.

Vedení svěřencům trenéra Rafaela Beníteze vrátil José Callejón, jenže sicilský klub díky druhé brance Belottiho dokázal srovnat na konečných 3:3.

Trenér Benítez nasadil sestavu: Cabral - Henrique, Albiol, Koulibaly, Ghúlam - Gargano, Inler - Callejón, Hamšík (66. De Guzmán), Mertens (84. Insigne) - Zapata (70. Higuaín).

Juventus jde do čela ligy

Dosavadní lídr soutěže AS Řím vedl zásluhou Adema Ljajiče, poté však poprvé v sezoně inkasoval, když se za domácí Parmu prosadil Paolo de Ceglie. Vítězství Římanům zařídil dvě minuty před koncem parádním zásahem z přímého kopu Miralem Pjanič.

To však AS nestačilo na uhájení prvního místa v tabulce, kam se vyšvihl Juventus. "Stará dáma" zdolala díky dvěma gólům Artura Vidala a brance Stephana Lichtsteinera Cesenu 3:0. Juventus vytvořil rekord Serie A, když neinkasoval v úvodních čtyřech kolech soutěže.

Neapol - Palermo 3:3
Branky: 2. Koulibaly, 11. Zapata, 45.+1 Callejón - 18. a 61. Belotti, 24. Vázquez,

Parma - AS Řím 1:2
Branky: 56. De Ceglie - 27. Ljajič, 88. Pjanič,

Sampdoria Janov - Chievo 2:1
Branky: 45. Gastaldello, 80. Romagnoli - 90. Paloschi)

Lazio Řím - Udine 0:1
Branka: 26. Thereau.

1. Juventus 38 26 9 3 72:24 87
2. Řím 38 19 13 6 54:31 70