23. listopadu 2014 • 16:44

Házenkáři Plzně porazili o deset gólů Karvinou a vedou extraligu

0
Mistrovská Plzeň porazila v extralize házenkářů o deset branek Karvinou a vrátila se do čela tabulky. K jasné výhře 27:17 Západočechům pomohl devíti góly Milan Škvařil a s bratrem Jakubem dali dohromady 16 branek, tedy jen o jednu méně než celý karvinský tým.

Výhra Talentu se však zrodila až ve druhém poločase. Až do 25. minuty si udržovali mírné vedení Karvinští, jenže po změně stran jim domácí dovolili dát jen šest branek. "V prvním poločase to byla křeč. Na začátku té druhé jsme odskočili a pak už si to pohlídali. Velice dobře nám fungovala obrana a to rozhodlo," řekl plzeňský kouč Martin Šetlík.

Na druhé příčce je po úvodním kole odvetné části dlouhodobé soutěže Zubří, které v sobotu vyhrálo v Jičíně (30:25). Za dva týdny se oba tito rivalové utkají v Plzni spolu.

Bodově se na ně může ve středu dotáhnout pražská Dukla, jež má duel s Litovlí odložený kvůli dnešnímu startu v evropském Challenge Cupu.