28. listopadu 2014 • 20:50

Hlasy po utkání České Budějovice - Teplice

0
Hlasy po utkání 16. kola první fotbalové ligy Dynamo České Budějovice - FK Teplice (2:0):

Luboš Urban (trenér Č. Budějovic): "Po těžkém zápase na Spartě jsme zmobilizovali síly, tenhle zápas byl pro nás strašně důležitý. Ve velké zimě to bylo čekání na první gól. První poločas byl vyrovnaný, chviličku my, chviličku soupeř. Ale my jsme nebyli spokojení a v pauze jsme zvýšili hlas. Řekli jsme, že hrajeme o život, potřebujeme tři body. Oni si sem přijedou pro bod a budou s ním spokojení. V druhé půli jsme ukázali větší vůli, větší drajv. Došli jsme si pro první gól, který byl strašně důležitý. Pak nepochopitelně přišel osmiminutový výpadek, lítalo to tam, ale přežili jsme to. V závěru jsme si došli po penaltu, která zabila zápas. Spokojenost, máme 18 bodů. Jsme nevyzpytatelní, jsme schopni propadnout a vzápětí vyhrát. S bodovým ziskem spokojenost, ale netěší mě 30 inkasovaných gólů. To je úkol přes zimu zapracovat na defenzivě."

Zdeněk Ščasný (trenér Teplic): "Do zápasu jsme vstoupili s některými absencemi, bohužel v průběhu se to zvýraznilo, takže jsme se dostali trochu do stavu nouze. Nicméně si myslím, že některé pasáže zápasu z naší strany nebyly vůbec špatné. Dá se říct, že jsme ho i jako by kontrolovali. V první půli ho ovlivnily dvě velké šance, které jsme měli proměnit. Náš pohled před zápasem byl, že jestli můžeme inkasovat, tak pouze ze standardních situací. A my jsme dostali branku z autu, kdy je Lengyel volný na velkém vápně. Neuvěřitelná věc. Budějovice vyhrály zaslouženě právě proto, že šly za vítězstvím stejně jako my minulý týden s Duklou. To jsme měli větší vůli po vítězství, dnes ji měly Budějovice. Daly dvě branky, vyhrály zaslouženě. Máme pár zkušených a pár mladých hráčů. Ta tíha by měla ležet na těch zkušených, ale ti to v některých důležitých zápasech nezvládají. Proto neopakujeme výkony z domácích zápasů venku."