20. prosince 2014 • 15:21

Skokan Koudelka je v Engelbergu po prvním kole třetí

0
Skokan na lyžích Roman Koudelka znovu útočí na stupně vítězů v závodu Světového poháru. Vítěz dvou závodů v sezoně je ve švýcarském Engelbergu po 1. kole třetí. Vede Michael Hayböck z Rakouska, na kterého Koudelka ztrácí necelých šest bodů. Druhý je Slovinec Peter Prevc.

Koudelka naposledy skákal před čtrnácti dny v Lillehammeru, kde vyhrál jednokolový závod, a pak vynechal zastavení SP v Nižním Tagilu. Při návratu na můstky nyní potvrdil formu a za skok dlouhý 128 metrů dostal 134,9 bodu. Prevc je o dva body lepší než Koudelka, ale pořadí je vyrovnané i za českým závodníkem.

Mimo Lillehammeru Koudelka vyhrál i úvodní díl sezony v Klingenthalu a už dvakrát vedl průběžné pořadí Světového poháru.

Druhý český reprezentant v závodu Jan Matura dopadl na 116,5 metru, obsadil až 44. místo a z prvního kola nepostoupil. Lukáš Hlava a Jakub Janda vypadli už v páteční kvalifikaci.