21. prosince 2014 • 10:46

Bank zajel v obřím slalomu v Alta Badii v 1. kole šestnáctý čas

0
Šestnácté místo obsadil Ondřej Bank v prvním kole obřího slalomu Světového poháru v Alta Badii. Další český lyžař Kryštof Krýzl do druhého kola neprošel. Na 34. příčce ho od postupu dělilo 44 setin.

Bankovi se v Alta Badii dlouhodobě daří. Před čtyřmi lety skončil v tomto italském středisku v obřím slalomu pátý, což je jeho druhý nejlepší výsledek v SP po bronzu v kombinaci v Beaver Creeku z roku 2007.

Se startovním číslem 28 ztratil Bank na trati prvního kola 2,91 sekundy na úřadujícího vítěze Světového poháru Rakušana Marcela Hirschera, který jel jako první a jeho čas nikdo nepřekonal. Přiblížili se k němu jen Francouzi Alexis Pinturault a Thomas Fanara, kteří ztratili 16 respektive 17 setin. Čtvrtý Němec Fritz Dopfer zaostal za Hirscherem již o 84 setin.

Krýzl, jenž startoval s číslem 38, byl po dojezdu na průběžné 28. pozici, ale nakonec se mezi třicítku postupujících nevešel. Na Hirscherův čas nabral manko 4,17 sekundy.

Druhé kolo začne ve 12:30.