22. prosince 2014 • 22:58

Chelsea porazila Stoke a udržela náskok v čele anglické ligy

0
Fotbalisté Chelsea vyhráli v dohrávce 17. kola anglické ligy na hřišti Stoke 2:0 a na prvním místě tabulky udrželi tříbodový náskok před druhým Manchesterem City. O výhře londýnského celku rozhodli John Terry a Cesc Fábregas.

Do branky Chelsea se po dvouzápasové pauze zaviněné svalovým zraněním postavil Thibaut Courtois, Petr Čech se tak opět vrátil mezi náhradníky. V prvním poločase však belgický gólman příliš práce neměl a navíc už ve druhé minutě poslal po rohu hosty do vedení kapitán Terry.

O vítězství Chelsea definitivně rozhodl dvanáct minut před koncem zápasu druhou brankou Fábregas. Londýnský celek, který z dosavadních 26 zápasů v sezoně prohrál jediný, má na kontě 42 bodů. Druhý Manchester City ztrácí tři, třetí Manchester United zaostává už o deset.