1. února 2015 • 13:01

Řezáč na König Ludwig Laufu na nejlepší nestačil

0
Dálkový běh na lyžích König Ludwig Lauf v Bavorsku vyhráli Nor Petter Eliassen a Švédka Britta Johanssonová-Norgrenová. Stanislav Řezáč, který v tradičním závodu v minulosti šestkrát zvítězil, tentokrát na nejlepší nestačil. Do cíle závodu na 46 kilometrů klasickou technikou doběhl na 19. místě se ztrátou téměř 50 sekund na vítěze.

Druhé místo mezi ženami obsadila česká rodačka reprezentující Rakousko Kateřina Smutná, která za Johanssonovou-Norgrenovou zaostala o více než 41 sekund. Vítězka letošní Jizerské padesátky, která před týdnem ovládla také italskou Marcialongu, si i tak upevnila vedení v seriálu Ski Classics. Před druhou Švýcarkou Seraine Bonerovou vede Smutná už o téměř 200 bodů. Devátá dnes skončila Adéla Boudíková, která nezopakovala loňské páté místo, a celkově je osmá.

Pořadí mužů dál vede Nor Anders Aukland, který ve finiši v Oberammergau doběhl čtvrtý. Řezáčovi patří v průběžné klasifikaci deváté místo.