19. dubna 2015 • 11:54

Zkrácenou Grand Prix ve Varšavě vyhrál slovinský plošinář Žagar

0
Nový ročník mistrovství světa na ploché dráze začal fiaskem. Závod ve Varšavě byl ukončen už po dvanácti jízdách kvůli problémům se startovacím zařízením a špatnému stavu oválu na Národním stadionu, který v roce 2012 hostil zápasy mistrovství Evropy ve fotbale. Vítězem Grand Prix Polska se stal Slovinec Matej Žagar, který ze tří startů vytěžil dvě vítězství a jedno druhé místo.

Dvaatřicetiletý Žagar si připsal druhé prvenství v kariéře. Za ním skončili Brit Chris Harris a domácí Jaroslaw Hampel.

Závod byl rozlučkou s mistrovstvím světa pro polskou legendu Tomasze Golloba, který startoval na divokou kartu a obsadil desáté místo. "Byl jsem tu jako host a všechno mohl pozorovat jen z ústraní. Moje loučení nemůže překrýt, co se přihodilo. Fanouškům děkuji za všechny milé projevy," uvedl světový šampion z roku 2010 po závodě, který přilákal do ochozů přes 50 tisíc diváků.

Seriál bude pokračovat 16. května ve finském Tampere, o týden později se pojede v Praze na Markétě.