19. dubna 2015 • 13:39

Kouč Calgary Hartley zaplatí 50.000 dolarů za hromadnou bitku

0
Trenér hokejistů Calgary Bob Hartley dostal od vedení NHL pokutu 50.000 dolarů (1,2 milionu korun) za vyprovokování hromadné bitky v závěru druhého zápasu 1. kola play off s Vancouverem. Jen co Radim Vrbata v 58. minutě zpečetil gólem na konečných 4:1 vítězství Canucks, vypukla dlouhá rvačka, do níž se zapojili všichni hráči na ledě kromě brankářů. Rozhodčí za bitku udělili celkem 132 trestných minut.

Hartley byl za stejný prohřešek potrestán i v minulé sezoně po utkání základní části se stejným soupeřem, kdy musel zaplatit 25.000 dolarů. Tehdejšího kouče Vancouveru Johna Tortorellu počínání Hartleyho naštvalo tak, že se v pauze po první třetině vydal do šatny Canucks, za což dostal od vedení NHL distanc na 15 dní a zmeškal šest zápasů.