25. dubna 2015 • 17:23

Triatlonistka Frintová byla v JAR v závodu seriálu MS šestnáctá

0
Britská triatlonistka Vicky Hollandová vyhrála závod mistrovství světa v Kapském Městě a ukončila tak sérii osmi vítězství v seriálu Američanky Gwen Jorgensenové, která tento díl vynechala. Vendula Frintová obsadila v Jihoafrické republice 16. místo.

Devětadvacetiletá Hollandová vybojovala v šampionátu první vítězství v kariéře, když v závěru desetikilometrového běhu po 1,5 km plavání a 40 km na kole porazila o jednu vteřinu Američanku Katie Zaferesovou.

Frintová, jež si na konci března vytvořila čtvrtým místem v Aucklandu osobní maximum v seriálu, se zhruba do poloviny běžecké části držela na dosah stupňů vítězů, nakonec ale za vítězkou zaostala o minutu a 14 vteřin. Petra Kuříková obsadila 32. místo.

Závod mužů je v Kapském Městě na programu v neděli.