26. dubna 2015 • 20:26

Hlasy trenérů po utkání Sparta - Brno

0
Hlasy trenérů po utkání 25. kola první fotbalové ligy Sparta Praha - Zbrojovka Brno (4:0):

Zdeněk Ščasný (Sparta): "Jsem moc spokojený s tím, že jsme zápas dokázali vyhrát celkem jednoznačně, protože to nebylo úplně nejjednodušší po těch porážkách v Jablonci a hlavně v Liberci. Cítil jsem na mužstvu obrovskou vůli, nicméně v tom úvodu zápasu byla patrná nervozita. Ale netrvalo to dlouho a po pěti deseti minutách si to sedlo. Kluci se začali prosazovat svou hrou, branka to uklidnila a myslím, že jsme celý zápas měli jednoznačně pod kontrolou. Ta výhra mohla být podstatně vyšší, ale je to můj první zápas doma a musíme samozřejmě pokračovat. Nevím, v jakém rozpoložení je Plzeň. My se soustředíme hlavně sami na sebe, chtěli jsme ten zápas doma zvládnout. Jablonec taky vyhrál, tlačil se na nás zezadu, takže spíš jsem tu situaci vnímal z našeho pohledu."

Václav Kotal (Brno): "Myslím, že na rozdíl od zápasu v Plzni se nám povedl vstup do utkání. Bohužel jsme potom zase lacino inkasovali ze dvou standardních situací, na které jsme se pečlivě připravovali. Ale ty chyby, které děláme, to snad ani nejde nepotrestat. Situaci před prvním gólem jsem z lavičky neviděl. V televizi komentovali, že to byla ruka, ale to už nám samozřejmě nepomůže. Jestliže takového soupeře jako Sparta pustíte do dvoubrankového vedení, tak už pak je těžké s tím zápasem něco udělat. My jsme se sice snažili, ale ty dvě šance, které jsme si dokázali ve druhém poločase vytvořit, jsme využít nedokázali. Je to o té kvalitě. Jestliže nemáte kvalitu na to, abyste dokázali skórovat, a uděláte chyby, těžko můžete pomýšlet na nějaký bodový zisk."