3. května 2015 • 19:48

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slavia - České Budějovice

0
Hlasy po utkání 26. kolo první fotbalové ligy Slavia Praha - Dynamo České Budějovice (2:0):

Miroslav Beránek (trenér Slavie): "Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Z prvního útoku jsme dali první gól a do dvanácté minuty mohl dát Milan Škoda další tři. Ty šance jsme zahazovali, nicméně hra v první půli byla hodně dobrá, jen tomu chybělo brankové vyjádření. Chtěli jsme pokračovat v aktivní hře i po přestávce, ale opak byl pravdou. Postupem času se nám do hry začala vkrádat nervozita. Museli jsme také vynuceně střídat. Druhý poločas nebyl z naší strany dobrý, nakonec jsme to pojistili druhým gólem. Milanovi jsme to tam nakopli a on to udělal sám. Celkově si myslím, že asi to vítězství o dva góly je zasloužené. Určitě je to velká úleva, to si nebudeme nic namlouvat. Když nejsou výsledky, všichni jsme pod tlakem. Věřím tomu, že teď z nás tlak spadne a nastartuje nás to. Věřím, že jak jsme měli neúspěšnou sérii, tak teď může přijít úspěšná."

František Cipro (Č. Budějovice): "Myslím, že ten zápas se rozhodl hned v první minutě. Ve 40. nebo kolikáté sekundě jsme inkasovali pro nás typický gól a nestalo se nám to poprvé, kdy dostaneme gól v prvních pěti či deseti minutách. To se pak hrozně blbě hraje, když sem jedete bojovat a eventuálně vyhrát a takhle vás to srazí. Naopak Slavia tím hodně narostla a v následujících deseti minutách chytil Křížek dva góly, takže jsme během chvilky pomalu mohli odjíždět s debaklem. Pak se ta hra vyrovnala, měli jsme nějaké šance, byla tam i tyčka. Druhou půli jsme podle mě byli lepší, na domácí lidi pískali. Slavia začala zdržovat a posledních 30 minut toho měla plné kecky. Ale místo abychom ze dvou tutovek vyrovnali, tak jsme inkasovali, i když podle mě tomu předcházel faul. Když to začneme počítat, teoretická šance ještě žije. Ale buďme realisti."