29. srpna 2015 • 18:22

Kajakář Prskavec dominuje kategorii do 23 let, po MS vyhrál i ME

0
Český kajakář Jiří Prskavec letos mezi vodními slalomáři dominuje kategorii do 23 let. Po dubnovém triumfu na mistrovství světa, kde získal svůj druhý titul v této kategorii, se dnes stal v Krakově i evropským šampionem do 23 let. Zlato pro Českou republiku v Polsku získala rovněž kanoistka Monika Jančová.

Seniorský vicemistr světa z roku 2013 a dvojnásobný mistr Evropy Prskavec, který v květnu oslavil 22. narozeniny, na evropském šampionátu třiadvacítek předvedl bezchybnou finálovou jízdu a vylepšil loňské třetí místo. Z bronzové příčky si po roce na nejvyšší stupínek polepšila i Jančová.

Na stupně vítězů ji mezi kanoistkami doprovodila Jana Matulková, která skončila třetí. V juniorech dojel třetí kajakář Alexandr Maikranz.