30. srpna 2015 • 21:06

Fotbalisté Žižkova slavili v Benátkách první venkovní výhru

0
Praha 30. srpna - První vítězství na hřišti soupeřů v sezoně v ČFL vybojovali fotbalisté Viktorie Žižkov. Svěřenci trenéra Romana Veselého zvítězili ve 4. kole 4:1 na půdě nováčka v Benátkách nad Jizerou. Jako jediný z dvaceti účastníků ČFL zůstává po čtyřech kolech bez bodového zisku Benešov, který prohrál 1:2 v Zápech.

Pražané vyhráli úvodní poločas zásluhou Volkova gólu z penalty, hned po návratu ze šaten ale vyrovnal mladoboleslavský Chramosta. Pak už se trefovali jen hosté, jejich druhou a vítěznou branku vstřelil Senegalec Diop. V závěrečné pětiminutovce utkání navýšili skóre Janecký se Štočkem.

Poslední tým tabulky Benešov se v Zápech ujal vedení již po minutě hry zásluhou Žáka, domácí ale dvěma trefami Kalivody otočili skóre a vyhráli 2:1. Vítězná branka padla z penalty.

V čele tabulky je nadále s 11 body Chrudim před Domažlicemi, Zápy se posunuly na páté místo a Viktoria Žižkov na osmé.