7. října 2015 • 21:32

Radil se předvedl. Při výhře Spartaku nad Soči dvakrát skóroval

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejový útočník Lukáš Radil se dnes v KHL podílel dvěma góly na vysokém vítězství Spartaku Moskva 6:2 na ledě Soči. Pětadvacetiletý reprezentant tak odehrál svůj statisticky nejvydařenější zápas po letním příchodu z Pardubic do Moskvy.

Radil se poprvé trefil ve 30. minutě a vyrovnávacím gólem na 1:1 napravil své vyloučení z první třetiny, jež vedlo k inkasované brance. Podruhé český útočník skóroval v 55. minutě, kdy zvýšil už na 5:2. Radil tak ukončil třízápasovou sérii bez bodu a zdvojnásobil svůj počet gólů v sezoně.

Ve třech předchozích duelech nebodoval ani nejproduktivnější český hokejista z minulých dvou ročníků KHL Jan Kovář. Reprezentační centr se dnes podílel asistencemi na dvou brankách Sergeje Mozjakina a pomohl k výhře Magnitogorsku 3:2 v prodloužení nad Záhřebem. V dresu Medveščaku jednou nahrával Tomáš Mertl.