11. října 2015 • 08:18

Němec Frodeno má k olympijskému zlatu i triumf na Havaji

0
Legendárního Ironmana na Havaji vyhrál německý triatlonista Jan Frodeno. Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz z Pekingu při svém prvním triumfu ve slavném závodě porazil o více než tři minuty krajana Andrease Raelerta. Také ženská vítězka Daniela Ryfová ze Švýcarska se radovala na Havaji poprvé.

Frodeno získal rozhodující náskok na kole, závěrečný maraton zvládl v trýznivém vedru za 2:52:22. "Byl jsem na tom běžecky dobře, ale bylo to brutální. Nikde ani kousek stínu. Při běhu do kopce vám vyletěl tep nahoru a už se nevracel," řekl úřadující mistr světa ve středním triatlonu, který na Ironmanu vylepšil své loňské třetí místo. "Tohle je v našem sportu jako Wimbledon, jsem ohromně šťastný," uvedl první olympijský vítěz, kterému se povedlo vybojovat titul i na Havaji.

Ryfová vyhrála s náskokem více než 13 minut, i když závěr cyklistické části jela s prázdnou galuskou. "V té úžasné atmosféře jsem to zvládla," řekla osmadvacetiletá Švýcarka.