Hertl a jeho NEJ zápas ročníku, Eliáš startoval motory New Jersey

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tomáš Hertl zazářil v sobotním utkání NHL, ve kterém ukončil měsíc a půl dlouhé čekání na gól. Český hokejista se podílel brankou a asistencí na výhře San Jose 5:2 nad Calgary a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Patrik Eliáš odstartoval gólem v 51. minutě obrat New Jersey, které uspělo na ledě Montrealu 3:2 v prodloužení.

Hertl skóroval ve dvou ze tří úvodní utkání sezony, ale od 13. října se gólově neprosadil a během série 19 utkání zaznamenal jen sedm přihrávek. V utkání proti Calgary byl ale na začátku u všeho podstatného. U první branky pomohl vybojovat v rohu kluziště kotouč, který poslal podél mantinelu na modrou čáru. A střelu Marka-Edouarda Vlasice usměrnil do branky Tommy Wingels.

Druhou trefu zápasu obstaral Hertl sám, když ranou z ostrého úhlu z pravého kruhu našel skulinku u bližší tyčky brankáře Jonase Hillera. V polovině utkání dostalo San Jose po faulu na českého útočníka přesilovou hru pět na tři, kterou zásahy Joela Warda a Patricka Marleaua beze zbytku využilo. Jednoznačný stav korigovalo Calgary až v závěrečné třetině.

Eliáš nastratoval Devils k obratu

Eliáš prožíval chvíli před vstřelením své první branky sezony opačné pocity. Během jeho vyloučení za faul na Tomáše Fleischmanna zvýšil Montreal i díky asistenci Tomáše Plekance vedení na 2:0. V dalším střídání ale třebíčský rodák, který úvodních dvacet utkání ročníku vynechal kvůli zranění kolene, šikovnou tečí snížil. Při hře bez brankáře vyrovnal v poslední minutě Kyle Palmieri a prodloužení rozhodl John Moore.

"Nechal jsem se zbytečně vyloučit a znamenalo to dvoubrankovou ztrátu. Ale zabojovali jsme. Zůstali jsme silní, prokázali charakter. Ani po druhé inkasované brance jsme neskládali zbraně a tlačili je," těšilo Eliáše, jehož tvář zdobilo kolem levého oka i několik stehů. Byl to důsledek střetu a obráncem Montrealu Gregem Paterynem.

V Arizoně, kam dorazila Ottawa, nedošlo na vzájemný souboj sourozenců Michálkových, protože Zbyněk se na rozdíl od bratra Milana nečekaně neobjevil v sestavě domácího celku. I bez něho ale Coyotes zvítězili 4:3 a to zásluhou Mikkela Boedkera a jeho hattricku. Do druhého zápasu sezony nenaskočil ještě Dmitrij Jaškin a zůstal mezi náhradníky St. Louis, které porazilo doma Columbus 3:1.

NHL:

NY Rangers - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 33. a 60. Simmonds, 44. Couturier. Střely na branku: 24:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Mason (oba Philadelphia), 3. Raanta (NY Rangers).

Toronto - Washington 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 7. Holland, 27. Komarov - 4. Chimera, 25. Wilson, 32. Johansson, 34. Williams. Střely na branku: 34:23. Diváci: 19.053. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Holtby (oba Washington), 3. Komarov (Toronto).

Montreal - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. a 49. Galchenyuk (na druhou Plekanec) - 52. Eliáš, 60. Palmieri, 63. Moore. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Palmieri, 3. Moore (oba New Jersey).

Tampa Bay - NY Islanders 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Killorn, 22. Stralman - 24. Bailey, 37. Clutterbuck, 57. Tavares. Střely na branku: 31:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (NY Islanders), 2. Stamkos, 3. Stralman (oba Tampa Bay).

Pittsburgh - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. a 24. Malkin - 3. Draisaitl, 8. Korpikoski, rozhodující sam. nájezd Hendricks. Střely na branku: 41:36. Diváci: 18.656. Hvězdy zápasu: 1. Eberle (Edmonton), 3. Malkin (Pittsburgh), 3. Hall (Edmonton).

St. Louis - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 23. Tarasenko, 47. Upshall, 60. Steen - 15. Johansen. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.277. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Bobrovskij (Columbus).

Minnesota - Dallas 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 6. Vanek, 14. Coyle, 22. Pominville - 45. Goligoski, 50. Jamie Benn, 55. Klingberg, 64. Seguin. Střely na branku: 26:44. Diváci: 19.024. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Eakin (oba Dallas), 3. Kuemper (Minnesota).

Nashville - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Fisher - 37. a 41. Reinhar, 34. McGinn, 58. O´Reilly. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17.217. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Johnson (oba Buffalo), 3. Fisher (Nashville).

Colorado - Winnipeg 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 7. Comeau, 12. Landeskog, 26. Söderberg, 43. Wagner, 60. Duchene - 30. Ladd, 34. Wheeler, 51. Trouba. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.311. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Trouba (Winipeg).

Arizona - Ottawa 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 1., 21. a 54. Boedker, 24. Jeffrey - 8. a 38. Hoffman, 55. Mark Stone. Střely na branku: 19:38. Diváci: 12.727. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Lindbäck, 3. Michael Stone (všichni Arizona).

San Jose - Calgary 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 10. Wingels (Hertl), 13. Hertl, 31. Ward, 31. Marleau, 51. Vlasic - 50. Granlund, 59. Ferland. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.283. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Vlasic, 3. Wingels (všichni San Jose).

Los Angeles - Chicago 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 55. a 63. Gáborík, 41. Carter - 12. P. Kane, 33. Hjalmarsson. Střely na branku: 36:22. Diváci: 18.482. Hvězdy zápasu: 1. Carter (Los Angeles), 2. P. Kane (Chicago), 3. Gáborík (Los Angeles).