13. února 2016 • 14:22

Lyžař Řezáč dojel v dálkovém běhu v Toblachu pátý

0
Dálkový běžec Stanislav Řezáč dojel pátý v dnešním závodu na 32 kilometrů klasicky v Toblachu a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v sezoně v seriálu Visma Ski Classics. Petr Novák skončil pětadvacátý a Lukáš Bauer byl o dvě místa za ním. Vyhrál Nor Tord Asle Gjerdalen.

Před týdnem skončil dvaačtyřicetiletý Řezáč šestý v Seefeldu, kde se jelo 65 km. Nyní na poloviční trati útočil na čtvrté místo, ale těsně ho porazil Nor Anders Höst. Za vítězným Gjerdalenem oba zaostali o minutu a čtvrt. Gjerdalen v dramatickém finiši porazil krajana Pettera Eliassena, který dál vede průběžné pořadí.

Norka Britta Norgrenová vyhrála v této sezoně už počtvrté, mimo jiné kralovala i Jizerské padesátce, a zvýšila svůj náskok v průběžném hodnocení sezony. Češka Klára Moravcová dojela jedenáctá s odstupem 7:45 minuty.

Seriál Ski Classics bude pokračovat 6. března, kdy je na pořadu slavný Vasův běh ze Sälenu do Mory na 90 kilometrů.