14. února 2016 • 18:46

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slovácko - Plzeň

0
Hlasy po utkání 17. kola první fotbalové ligy 1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň (1:2):

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka): "Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním byla hra z naší strany trochu zabrzděná, měla málo agresivity. Soupeř držel míč. My jsme měli z protivníka podvědomý strach. Na straně Plzně byla velká kvalita po stranách, měli jsme problém s jejich bráněním. Nedá se ale říci, že by naši krajní obránci vyloženě propadli. Do druhé půle jsme vstoupili slušně. Nechybělo moc k vyrovnání, i když jsme neměli stoprocentní situaci. Vypracovali jsme si polotlak, nejblíže ke gólu měl Diviš. V závěru si soupeř pohlídal jednobrankové vedení, i když jsme se ještě pokusili rozpohybovat hru zařazením Sadílka a Břečky. Měli jsme výškovou převahu, rozhodnout jsme mohli jedině vzduchem. Promarnili jsme si zápas bojácností v prvním poločase."

Karel Krejčí (trenér Plzně): "Tady byla vždy náročná utkání, což se dnes potvrdilo. Jsem rád, že jsme vstup do jarní části ligy zvládli vítězně. V prvním poločase jsme hráli podle našich představ a toho, co jsme si řekli. Důležitý byl rychlý první gól. Po něm jsme měli utkání v režii. Penaltou jsme si pomohli ke klidu, náskok 2:0 po poločase je ale zrádný. Svádí k tomu, že je zápas hotový. Nedá se říci, že bychom polevili. Slovácko si hodně pomohlo střídáním Doška, zjednodušilo hru a získalo převahu. Penaltou se dostali domácí do zápasu, chytli se i diváci. Musel jsem nasadit do hry soubojové hráče. Na můj vkus bylo utkání až příliš nervózní do samého závěru. Splnili jsme cíl, vezeme si tři body."